Mráz přichází ze státní televize

Obavy těch stále ještě samostatně myslících, se dokonale naplnily. Na Apríla spustila státní televize dlouho omílanou novou podobu hlavního zpravodajství v sedm hodin večer. Potrat triumvirátu Dvořák, Šámal, Mrzena se dá shrnout do Úkoly posledního stranického sjezdu splníme a ještě překročíme. 

Podle prvních sedmnácti minut byla ve světě důležitá jen šance na volební úspěch barmské disidentky Su Ťij, které se státní zpravodajci věnovali jen pár sekund ve dvanácté minutě. Ale po pořádku. 

6’: Veřejné zakázky a amatérsky skrývané vládní PíáRko, vč. nepochopitelně živě telemostovaného Šenkýře z vltavského nábřeží. 

1’: Environmentální zhasínací Hodina Země. 

2’: Nová socanská snaha nahradit Zemák projektem debatních arén v krajských městech během podzimní předvolební kampaně s volebním manažerem Hamáčkem a samozřejmě vyváženě s volebním manažerem a zatím stále neusvědčeným korupčníkem Drobilem.

2’: Retrospektiva války o Falklandy. Bouřlivá aktualita do první desetiminutovky hlavních zpráv jako vyšitá. 

20”: Zmiňovaná Barma. 

2’: Sanace v Ralsku, vč. nepochopitelně živě telemostovaného Brunclíka před jakýmsi průmyslovým provozem. 

2’: Terezínské neustavení městské policie, ale rozšíření zakázky pro bezpečnostní agenturu, se kterou jsou tam údajně móc a móc spokojení. Aspoň to tvrdila jedna paní na chodníku. A bude na to vůbec výběrové řízení, soudruzi? Oborové PíáRko alespoň pro část vládní koalice jistě bylo jen věcí náhody. 

Vypadá to, že divák obdrží od státní televize ještě více naleštěných tváří upřednostňovaných vládních a parlamentních politiků, prokládaných obdělanými lány, akčními záběry průmyslových armatur a grafů ekonomických veličin v mnoha provedeních na plnobarevné blikací stěně. Nepochybně také Falmerovců bude více, když už vlastně jsou tak trochu vládní stranou, že?

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do 100words, Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,669 hits @ this blog
%d bloggers like this: