Standův den

Dnes se loučilo s expremiérem Grossem. Jyrka se zavěšenou Petrou a kytkou jen prošel rychlým krokem před objektivy a jakýmsi posunkem dal najevo, že dnes nebude principálem. Na veřejnoprávním etalonu tak ukázali krátké rozhovory jen s Hormonem, Bublaninou a Kató. Párkrát se Standovi sice podařilo svoje okolí překvapit, ale že by zanechal podklady pro svůj knižní pohled na poslední čtvrtstoletí, které prožil v politice, se předpokládat moc nedá. Možná i proto, aby neohrozil pozůstalé. Z historického hlediska je to nicméně škoda. Měl nejméně rok, který tomu věnovat mohl.
Ale možná někdo něco vytáhne a bude tvrdit, že byl Standův nejlepší kámoš a vždy večer po příchodu domů si jím prezentované myšlenky pečlivě celé roky zaznamenával. Za disidenty to dřív automaticky dělávala StB a to i obrazově. BISka je mnohem línější, se vztahy a kompetencemi mnohem uvolněnějšími, ale občas od tam nějaký pracovitý číman taky vyplave. Pokud by to nestihl uválčit na letošní vánoční trh, možná 2016 bude zase Standův rok.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: , , , , , , , , , , , , ,
Zasláno do Articles, Commentary, Crime, CZE, Diary, Ethics, Government, History, Obituary, Parliament, Politics, ČSSD

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2015
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 146 474 hits @ this blog
%d bloggers like this: