Pomníček

Sobota, 21.2.2015, 17:00 | 17. kolo I. ligy míče kopaného, alias KaprLigy
ZBROJOVKA BRNO – DUKLA PRAHA | 0-1 | 65.’ T. Berger (pen. za faul Jugase v 16)
3.890 diváků (36%) | Na podzim 1-1

Čekal jsem tři body. Samozřejmě v jakémsi komatu po mediálních výstupech vedení a „posil”.

Existují prý ženy, které ze svých dlouhodobých partnerů opakovaně „vychovají” gaye.

Kotal je něco podobného. Opakovaně z POSIL (tak pravil velekněz Kudela, tedy ne noví hráči, ale posily!) a PERSPEKTIVNÍHO KÁDRU, který stačí doplnit na pár místech (tak také pravil velekněz Kudela), zase během zimní přestávky uhnětl starší žáky se spoustou vrozených vad. Bohužel nejen pohybových, ale i mentálních.

Nebýt první dvacetiminutovky, kdy náš lapač bavil svými výkopy provedenými především k postranním čarám a tedy do autu a nebo směry, které ne že nikdo nečekal, ale které se vzpírají samotné fyzice, byl by to den bez smíchu.

Tři minuty před úvodním hvizdem, jsem byl na tribuně s bezmála 400 sedadly ÚPLNĚ SÁM. Pak tam povětšinou sedělo asi pět človíčků vzezření žákovského, matka se třemi školkapoděsy, kteří soustavně tribunu obcházeli a rušili nám spánek. Chvilkami tam ještě spočinulo asi do deseti jiných osob.

Za celý první poločas se ani jednou nestalo, že by míč poslaný hráčem ZBR vzduchem, jako první zdotykoval – ne převzal, prosím pěkně!!! – opět hráč ZBR. Že by ho zpracoval a rozvinul další akci směrem dopředným, o tom ani nebudeme raději přemítat.

Hráči se vůbec navzájem nechápou. Nemají nic nacvičeno a improvizace je galakticky daleko. 80% zkažených přihrávek na všechny vzdálenosti. Souhra nefunguje mezi obránci, ani mezi záložníky. Mezi jednotlivými řadami o tom snad ani nikdy neslyšeli. Pasy/centry míjí zamýšlený cílový prostor o sedm a více metrů. Všichni naši „útočící” jsou pohromadě jak slepice na hranici šestnáctky za úrovní zadní tyče a kam centruje naše křídlo? Samozřejmě na přední tyč. Jednou, dvakrát, … šestkrát.

Zadek v jedné linii jsem naprosto nepochopil. Průchozí jak sítko na špagety. Za opakovanou společnou linii obrany a zálohy dohromady (7-8!!! lidí) bych je všechny nechal po zápase rituálně popravit.

Nechodí do soubojů. Jen kolem pobíhají jako mopslíci. Aut/roh u nás rozehrává dvojice hostů a Hladký hlasitě a JMENOVITĚ!!! hráče nabádá, aby tam šli hned, jak se míč pohle. Míč se pohne a dva naši imbecilové začnou couvat. Čili, tím ještě navyšují těch devět metrů od bodu hry. Ihned tak stojí ve vlastní šestnáctce. Opět se poprava jeví jako ideální nápravná kůra. Nebo možná v první etapě rozdat naslouchátka.

„Koupí” 195 cm vysokého „centra”, co se pak fláká v záloze a na kterého za celý zápas nepřišel jeden jediný centr. Jak asi ten hoch má hrát? No musí se flákat v záloze, aby si něco vynutil. Koho asi Kotal určil, že ho má zásobovat? A kde ti dodavatelé byli?

Jugas je natvrdlej. Zopakoval si podzimní zápas v Ostravě. No nic. Už víme, že Franz Beckenbauer z něho zřejmě nebude. Nebo ne v Brně. Možná, až uvidí €, stane se zázrak jako s Honzou Kollerem, který byl předtím na Letné také vhodný jen na kontrolu stropních svítidel.

Kupodivu mě bavil bubeník. V hale bych ho asi zastřelil, ale tady to bylo příjemně akční. Hráči ho zřejmě nevnímali. Jinak by přišli do práce.

Aspoň, že mě ochranka už pěkně sborově zdraví jako první při příchodu i odchodu. Těm hochům a děvčeti jakousi malou šanci na zařazení do normálního života ještě pořád dávám…

Brnu a Moravě zdar!

GeeZeR, v.r .

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles, Brno, City, CZE, Diary, Event, Football, Sport, Zbrojovka Brno

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
« led   bře »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 146 475 hits @ this blog
%d bloggers like this: