Jupajdička Jupajdá

3-0 ➠ 3-3 ➠ 4-3 ➠ 4-6
Hokej na mezinárodní úrovni. Česko prohrálo před slavnostně naladěným a vyprodaným pražským hledištěm se Švédskem. V první přestávce za stavu 2-0 staří hokejoví psi, kteří byli oceněni před zápasem, při odpovědi na dotaz k aktuálnímu stavu zápasu – pro mnohé outsidery asi nelogicky – virtuálně apelovali na domácí hráče, aby náskok udrželi. Za stavu 3-0 jsem řekl přesně následující: „Divný, divný,… ale ti voli só schopni eště dostat pětku.“ Pořád je podceňuji. Došli dál. Ale zábava to určitě byla. O to dnes jde především. Za ty prachy. Šmrdlat se tam 1-0 by nudilo. To už je lepší 1-1 a alespoň nájezdy na konec. Za to celozápasová přesýpačka se řádně diváctva zeptá, co dělalo v létě. Jestli má naběháno a nacyklováno dost kilometrů, aby to srdíčko dalo. Navíc, sportovci spolu drží, takže ti v hledišti ty zpocené na ledě nezatracují na moc dlouho, pokud vůbec. Líný lemry se stejně vztekají jen u bedny doma a nebo v nezdravých hospodách, ze kterých se pak vrací tak pročouzeny, že už žádné pedo a kolo metry ani sčítat nemusí. Do svého nehezkého konce by to stejně nestihly rozpohybovat. Vzhůru, srdce!

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles, CZE, Diary, Europe, Events, Ice Hockey, Sport, Sweden

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Prosinec 2014
Po Út St Čt So Ne
« lis   led »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 146 369 hits @ this blog
%d bloggers like this: