Ne Ne Ne Ty Ty Ty § § §

Neděle. Nedělat. Nedělám. Odněkud je slyšet dělání. To úklid nebude. Buduje se. Možná nějaký místní zastydlý všeuměl, kterého oslovila chlapská reklama na řemeslnické nádobíčko. Jako z udělání právě v príma slevě. Samozřejmě druhá jakost. Jak jinak v této gubernii marnosti?
Něco přes dvě hodiny to kolem poledne snáším. Cestou do koupelny zjišťuji, že zdroj je hned za dveřmi.
Je jasné, že se tam řeže o sto šest. Kdo je asi ta šťastná?
Chodba je zablokována spoustou harampádí. Obdařována je jakási dřevěná konstrukce připomínající police na zavařeniny. Celé se to odehrává na prahu bytu naproti. Asi, aby si výtrysku kreativity dostatečně užily i ostatní partaje a neudělal se příliš nepořádek doma.

– Dobrý den, je mezi vámi majitel bytu?
= Nó, já jsem majitel.
– Znáte domovní řád?
= ??? (Jak jinak naznačit pohled tápajícího mentála, který se právě dostal za plot?)
– Plánované činnosti způsobující hluk je možné provádět jen mezi 9. až 18. hodinou a to od pondělí do soboty. A pokud vím, dnes je neděle.
= Hm, tak pokud vám to tak vadí?
– Vadí!
= Tak to doděláme jindy, nó…
– Děkuji.

Mizím ve svém doupěti.
Omluva? Nikoliv. Proč by četl domovní řád, který má pod nosem veřejně vyvěšen. Na úterním shromáždění vlastníků, kde předseda výboru právě tento bod zdůrazňoval, byl taky přítomen. Alespoň fyzicky.
Osten namířený do vlastních řad? Ani náhodou. Že něco porušuje? No a? Když to nikomu nevadí. Mně, závistivému a prudícímu troglodytovi, ano. Ale pro jistotu se ještě ostentativně zeptá, kdyby to náhodou prošlo. Asertivně. To se dnes nejen nosí, ale i učí a požaduje. Navíc pochází ze světa lží, kde poznat viníka v jediném případu, je opakovaně problém pro několik institucí na několik let. Někdy desetiletí.
Uhodli jste. Mladý právník byl ten nedělní dřevo prznič. Nic nového. Asi se s tímto zánovním přírůstkem na patře mám na co těšit.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles, Brno, Code, CZE, Diary, Ethics, Human Rights, Law, Offence, OwnersAssociation, Privacy, Property, Society, Zebetin

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Říjen 2014
Po Út St Čt So Ne
« zář   lis »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 146 475 hits @ this blog
%d bloggers like this: