Jen si tak trošku šoupnout…

…aneb o podobnostech čistě náhodných.

Máme vládu, která zavedla tvrdý zákon proti prostituci, máme policii, která má dohlížet na to, aby se ten zákon dodržoval, a soudy, které by měly soudit ty, co ho porušízákazníci prostitutek jsou delikventi, protože platba za sexuální služby je trestný čin –, a máme masmédia, co o tom píšou články plné morálního rozhořčení a tak dále. Přitom Švédsko patří k zemím, kde na hlavu připadá nejvíce prostitutek z Ruska a Pobaltí.

Většině z nich je mezi patnácti a dvaceti lety, pocházejí z východu z bídných sociálních poměrů a do Švédska se nechají nalákat na sliby o zaměstnání a podobně, ale potom skončí v drápech naprosto bezskrupulózní mafie.

Mikael se usmál. Nikdy předtím se s Dagem Svenssonem nesetkal, ale najednou měl pocit, že je to navlas stejný typ novináře jako on – v příběhu se soustředí na to podstatné. Mikaelovým zlatým pravidlem bylo to, že vždycky existují lidé, kteří nesou odpovědnost. The bad guys.

Můžu například zdokumentovat, že jeden úředník na ministerstvu spravedlnosti, který měl co do činění s přípravou zákona proti prostituci, zneužil přinejmenším dvě děvčata, která sem dovezla mafie. Jedné z nich bylo patnáct let.

Na vedlejší úvazek na tomto případu pracuju už tři roky. Kniha bude obsahovat exemplární studie sexuálních delikventů. Na seznamu jsou tři policisté, jeden z nich pracuje u tajných služeb a druhý u mravnostní policie. Pak je tam pět advokátů, jeden žalobce a jeden soudce. Dále pak tři novináři, přičemž jeden z nich napsal několik článků o obchodování se sexem. V soukromí realizuje své násilnické fantazie s jednou pubertální šlapkou z Tallinu… a v tomhle případě se sotva jedná o nějaké oboustranné sexuální hrátky. Mám v úmyslu zveřejnit jejich jména. Mám neprůstřelnou dokumentaci.

Právě to je ta tragédie. Sexuální mafie je špinavá sebranka naprostých nul. Nevím přesně, co jsem čekal, když jsem s tímhle průzkumem začínal, ale z nějakého důvodu jsme si představovali – tedy alespoň já –, že ‚mafie‘ je banda oslňujících frajerů na společenské špičce, co se projíždí v nádherných luxusních bourácích.

Já jsem našel bandu brutálních, sadistických a neschopných hovad, co sotva dovedou číst a psát, a když dojde na organizaci a plánování strategie, jsou to naprostí idioti. Mají spojení s motorkáři a trošku lépe organizovanými kruhy, ale obchod se sexem pořád provozuje snůška úplných vymaštěnců.

Máme zákonodárství, policejní sbor a soudnictví, které každoročně dotujeme miliony z našich daní, aby proti obchodování se sexem zakročily… a oni nedokážou pochytat ani takovou bandu hovad.

Je to jedno jediné systematické porušování lidských práv, při němž se jedná o dívky na nejnižším stupni společenského žebříčku, které jsou po právní stránce nezajímavé. Nechodí k volbám. Sotva se domluví švédsky s výjimkou několika slov, která potřebují pro uzavření kšeftu. Devadesát devět celých devadesát devět setin procenta všech zločinů týkajících se obchodování se sexem nikdo neohlásí na policii a ještě méně často skončí žalobou. To musí být špička největšího ledovce švédské kriminality. Jen si představte, kdyby se stejně lhostejně přistupovalo k bankovním loupežím, to je nemyslitelné. Došel jsem bohužel k závěru, že takovéto zacházení s lidmi by nemohlo pokračovat ani jediný den, pokud by se jím soudnictví jednoduše chtělo zabývat. Násilí páchané na dospívajících dívkách z Tallinu a Rigy rozhodně nepatří k prioritám. Kurva je prostě kurva. Je součástí systému.

A ví o tom každý blbec.

Je nutné zdůraznit, že prostituce je zločin proti lidským právům a že takové trestné činy je třeba pranýřovat a přistupovat k nim stejně jako k válečným zločincům, eskadrám smrti nebo mučení.

Stieg Larsson [1]: Milénium 2 – Dívka, která si hrála s ohněm @ ksm

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Authorities, Books, Business, Capitalism, Crime, Crisis, Democracy, eBook, Economy, Ethics, Finance, Gender, Human Rights, Law, Police, Quotes, Slavery, Society, Stieg Larsson, Sweden, Woman, Writers, Youth

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,230 hits @ this blog
%d bloggers like this: