Jan Urban: Ježíš, Zeman a Lukoil

To, že Lukoil [3] není normální komerční firmou, ale exponentem ekonomických, politických a zpravodajských zájmů ruské vlády, je dnes už jenom obtížně zpochybnitelné. Právě proto nesměla mezi roky 2000-2005 vstoupit do polských, litevských, holandských nebo řeckých rafinérií. Přes silný politický nátlak řecká vláda v roce 2003 veřejně odůvodnila odmítnutí nabídky Lukoilu [3] na účast v rafinérii Hellenic Petroleum s tím, že je „nepřijatelná z hlediska řeckých národních zájmů“ [1].

Tajná diplomatická depeše amerického velvyslanectví ze Sofie z 9.května 2006, zveřejněná v roce 2011 na Wikileaks, prokazuje, že šéf bulharského Lukoilu [3] Valentin Zlatev, přezdívaný „Regent“, má obrovský vliv na premiéra Borisova, může ho vydírat informacemi z jeho kriminální minulosti, a je „podezření, že má silné vazby k ruským zpravodajským službám a organizovanému zločinu“ [2]. A tak by se dalo pokračovat.

To jenom v České republice je Lukoil [3] úplně normální komerční firmou bez sebemenších vazeb na politiku. A pokud by chtěl někdo namítat, že její šéf, blízký přítel Miroslava Šloufa, Marka Dalíka a exministra Řebíčka, nový místopředseda SPOZ Martin Nejedlý, strávil divoká devadesátá léta právě v Rusku, a s Lukoilem [3], jak sám říká, je v kontaktu už od roku 1996, ale nedají se tam najít žádné dokumenty o jeho obchodech, je to nutné označit za zbytečnou šťouravost a nevkus.

Naskýtá se ale poněkud nebezpečná možnost, že Miloš Zeman je zpracováván stejně, jako před ním bulharský premiér Bojko Borisov. Přirovnání Miloše Zemana k Ježíši Kristu [4] z úst nového předsedy SPOZ Zdeňka Štengla [5] proto do české lumpenpolitiky určitě patří.. „Jsme pouhými apoštoly myšlenek Miloše Zemana“. O sobě pak skromně – „Může papež říkat něco jiného, než co mu seslal Jesus Kristus [4]“? Ve skutečnosti je pan Štengl jedním z několika málo dosti nebezpečných loutkářů, vodících loutku jménem Miloš Zeman. Tato skupina už dnes představuje zjevné bezpečnostní riziko pro Českou republiku. Názory i jazyk pana Štengla vytvářela služba v předlistopadové Veřejné bezpečnosti a až do roku 2006 práce u policie. Není divu, že předseda Štengl na sjezdu pro jistotu mluvil rovnou o „zemanismu“. Chlapci, oslnění vlastním úspěchem, jakoby zapomněli, že v politice, stejně jako při řízení auta, jsou občas potřeba brzdy.

Jan Urban: Ježíš [4], Zeman a Lukoil [3] @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: , ,
Zasláno do Jan Urban, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2013
Po Út St Čt So Ne
« úno   dub »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,742 hits @ this blog
%d bloggers like this: