Jan Urban: Ježíš, Zeman a Lukoil

To, že Lukoil [3] není normální komerční firmou, ale exponentem ekonomických, politických a zpravodajských zájmů ruské vlády, je dnes už jenom obtížně zpochybnitelné. Právě proto nesměla mezi roky 2000-2005 vstoupit do polských, litevských, holandských nebo řeckých rafinérií. Přes silný politický nátlak řecká vláda v roce 2003 veřejně odůvodnila odmítnutí nabídky Lukoilu [3] na účast v rafinérii Hellenic Petroleum s tím, že je „nepřijatelná z hlediska řeckých národních zájmů“ [1].

Tajná diplomatická depeše amerického velvyslanectví ze Sofie z 9.května 2006, zveřejněná v roce 2011 na Wikileaks, prokazuje, že šéf bulharského Lukoilu [3] Valentin Zlatev, přezdívaný „Regent“, má obrovský vliv na premiéra Borisova, může ho vydírat informacemi z jeho kriminální minulosti, a je „podezření, že má silné vazby k ruským zpravodajským službám a organizovanému zločinu“ [2]. A tak by se dalo pokračovat.

To jenom v České republice je Lukoil [3] úplně normální komerční firmou bez sebemenších vazeb na politiku. A pokud by chtěl někdo namítat, že její šéf, blízký přítel Miroslava Šloufa, Marka Dalíka a exministra Řebíčka, nový místopředseda SPOZ Martin Nejedlý, strávil divoká devadesátá léta právě v Rusku, a s Lukoilem [3], jak sám říká, je v kontaktu už od roku 1996, ale nedají se tam najít žádné dokumenty o jeho obchodech, je to nutné označit za zbytečnou šťouravost a nevkus.

Naskýtá se ale poněkud nebezpečná možnost, že Miloš Zeman je zpracováván stejně, jako před ním bulharský premiér Bojko Borisov. Přirovnání Miloše Zemana k Ježíši Kristu [4] z úst nového předsedy SPOZ Zdeňka Štengla [5] proto do české lumpenpolitiky určitě patří.. „Jsme pouhými apoštoly myšlenek Miloše Zemana“. O sobě pak skromně – „Může papež říkat něco jiného, než co mu seslal Jesus Kristus [4]“? Ve skutečnosti je pan Štengl jedním z několika málo dosti nebezpečných loutkářů, vodících loutku jménem Miloš Zeman. Tato skupina už dnes představuje zjevné bezpečnostní riziko pro Českou republiku. Názory i jazyk pana Štengla vytvářela služba v předlistopadové Veřejné bezpečnosti a až do roku 2006 práce u policie. Není divu, že předseda Štengl na sjezdu pro jistotu mluvil rovnou o „zemanismu“. Chlapci, oslnění vlastním úspěchem, jakoby zapomněli, že v politice, stejně jako při řízení auta, jsou občas potřeba brzdy.

Jan Urban: Ježíš [4], Zeman a Lukoil [3] @ blg

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: , ,
Zasláno do Jan Urban, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2013
M T W T F S S
« úno   dub »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,439 hits @ this blog
%d bloggers like this: