Odpor k ekonomickým reportérům

Mikaelův odpor k ekonomickým reportérům vyplýval z prachobyčejné morálky. Tato rovnice byla v jeho očích zcela jednoduchá. Bankovní ředitel, který utopí stamiliony v bezhlavých spekulacích, už na svém místě nemá co dělat. Ředitel podniku, věnující se kšeftování s firmami, by měl jít za mříže. Majitele nemovitostí, nutící mládež k placení černých nájmů za garsonku s hajzlíkem, by měli dát na pranýř a poplivat.
Mikael Blomkvist byl toho názoru, že úkolem ekonomického žurnalisty je zkoumat a odhalovat finanční žraloky, kteří vytvářejí úrokové krize a prospekulují kapitál drobných střadatelů v šílených spletencích internetových podniků. Také si myslel, že úkolem ekonomického novináře je šlapat na paty ředitelům podniků se stejným nemilosrdným úsilím, s jakým političtí reportéři sledují sebemenší chybný krok ministrů nebo poslanců. Politického reportéra by nikdy nenapadlo dělat z představitele nějaké strany ikonu a Mikael nemohl za nic na světě pochopit, proč tolik ekonomických žurnalistů v nejdůležitějších masmédiích v zemi nadělá s průměrnými řediteli bank a fondů jako s rockovými hvězdami.

Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy @ ksm

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Books, eBook, Economy, Journalists, Quotes, Stieg Larsson, Writers

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2013
M T W T F S S
« úno   dub »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,433 hits @ this blog
%d bloggers like this: