Odpor k ekonomickým reportérům

Mikaelův odpor k ekonomickým reportérům vyplýval z prachobyčejné morálky. Tato rovnice byla v jeho očích zcela jednoduchá. Bankovní ředitel, který utopí stamiliony v bezhlavých spekulacích, už na svém místě nemá co dělat. Ředitel podniku, věnující se kšeftování s firmami, by měl jít za mříže. Majitele nemovitostí, nutící mládež k placení černých nájmů za garsonku s hajzlíkem, by měli dát na pranýř a poplivat.
Mikael Blomkvist byl toho názoru, že úkolem ekonomického žurnalisty je zkoumat a odhalovat finanční žraloky, kteří vytvářejí úrokové krize a prospekulují kapitál drobných střadatelů v šílených spletencích internetových podniků. Také si myslel, že úkolem ekonomického novináře je šlapat na paty ředitelům podniků se stejným nemilosrdným úsilím, s jakým političtí reportéři sledují sebemenší chybný krok ministrů nebo poslanců. Politického reportéra by nikdy nenapadlo dělat z představitele nějaké strany ikonu a Mikael nemohl za nic na světě pochopit, proč tolik ekonomických žurnalistů v nejdůležitějších masmédiích v zemi nadělá s průměrnými řediteli bank a fondů jako s rockovými hvězdami.

Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy @ ksm

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Books, eBook, Economy, Journalists, Quotes, Stieg Larsson, Writers

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2013
Po Út St Čt So Ne
« úno   dub »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: