Z jalovice tele

Zajímaví nakladatelé se objevili po devadesátém roce. Podnikali, ale nechtělo se jim platit. Jeden z nich mi vydal knihu a ze svého nakladatelství udělal výrobnu slipů a triček s různými nápisy. Tohle zboží mi také nabídl místo honoráře. Ale může si tlustý, dýchavičný autor navléci tričko s nápisem „Miluj mě, můj ďáblíku“ nebo „Všimla sis, jak jsem sexy?“
Od samého začátku na kdekoho učinil mimořádný dojem pan Bohumír Svoboda. Otevřel nakladatelství Cesty s náležitou pompou a sezval možné autory. Přišel i Miroslav Macek, Marta Kubišová a mnozí další. Pan Svoboda knihy opravdu vydával, ale autorům platil jen zřídka. Proslul četnými aférami, například tím, že načerno vydal knihu Salmana Rushdieho, kterého ajatolláhové odsoudili k smrti. Mně zaplatil jen dvakrát v hospodě guláš. Potom nakladatelství Cesty zrušil. Nicméně po nějaké době se ozval. Napsal mi, že nyní vlastní Ottovo nakladatelství [1], uznává své dluhy, ale bohužel sám dluží jedenáct milionů. Dodnes jsem tedy v pořadí. Nicméně je znám případ, kdy Svoboda autorovi zaplatil, a to nemálo. Tím autorem byl ovšem Miloš Zeman.

Miloslav Švandrlík: Zrovna teď musíš čůrat? @ ksm

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Books, Elections, Politics, President, Quotes, SPOZ, Writers

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Leden 2013
M T W T F S S
« pro   úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,433 hits @ this blog
%d bloggers like this: