Vládní hříchy

Poslankyně Kateřina Klasnová

Tato vláda ztratila svou legitimitu, když postavila své bytí na uznání přeběhlíků a pošlapala demokratické principy, když se zbavila nezávislého policejního prezidenta, který byl následně dokonce souzen a odsouzen přesně podle předpovědi ministra financí z loňského léta.

Tato vláda je plně zodpovědná za rostoucí nezaměstnanost. Podle posledních dat přichází na úřady práce každý den dva tisíce nových žadatelů. Tedy to nejsou zdaleka jen lidé, kteří byli vinou amnestie propuštěni z věznic. Nezaměstnaných lidí máme nyní 9,4 %, tedy téměř 550 tisíc obyvatel. Na úřady práce se obracejí v nebývalé míře také podnikatelé, které ekonomický vývoj, respektive česká ekonomická recese donutila zavřít firmu, ukončit živnost.

Tato vláda je zodpovědná za zvýšení daní, které prosadila tak pozdě, že ještě v polovině prosince nevěděli, co mají od ledna kalkulovat.

Tato vláda se urputně brání prorůstovým opatřením, jako je snížení ceny nafty, které by nastartovalo českou ekonomiku.

Tato vláda je zodpovědná za nekoncepční zavírání levných regionálních nemocnic na úkor drahých fakultních, nikoliv v režii Ministerstva zdravotnictví, jak by se dalo očekávat, ale na základě rozhodování zdravotních pojišťoven.

Tato vláda zcela rezignovala na garanci poskytování zdravotní péče. Ruší lůžka následné péče a LDN. Nezvládla slibovanou reformu zdravotnictví ani reformu sociální.

Tato vláda je zodpovědná za to, že potraviny jsou v České republice výrazně nekvalitnější a přesto výrazně dražší, a nikoli pouze vinou zvyšování DPH, než například v Německu.

Tato vláda podporuje oligopole, jako jsou Karlovarské minerální vody či Babišovy pekárny, a umožňuje, aby si největší dodavatelé diktovali cenu na trhu.

Tato vláda je zodpovědná za to, že hmotnou nouzí trpí už 6 % domácností, že mnohé z nich zoufalá finanční situace žene do náruče lichvářů a exekutorů. Jen za rok 2011 bylo téměř milion exekučních příkazů a za rok 2012 se očekává statistika ještě horší. Tato vláda je zodpovědná za to, že každých dvacet minut upadne do insolvence jeden Čech.

Tato vláda je zodpovědná za to, že v naší zemi nekontrolovaně kvete hazard. Jen v Praze je tolik herních automatů jako v celém Německu a Francii dohromady.

Tato vláda je plně zodpovědná za paragrafové znění zákona o narovnání s církvemi, které nerespektuje rozhodné období února 1948, a především tato vláda nedodržela slovo transparentním vydáváním církevního majetku.

A konečně tato vláda je zodpovědná za rozsah a především dopady amnestie. Prezident není dle ústavy odpovědný za rozhodnutí učiněná se spolupodpisem předsedy vlády, nese odpovědnost vláda jako celek. To už jsem tady dnes říkala. Tedy včetně LIDEM a TOP 09, jejichž představitelé veřejně odsoudili Klausovu amnestii. Pokud o rozsahu amnestie skutečně nevěděli nebo nevěděli vůbec o amnestii, pak to svědčí o hluboké krizi uvnitř této koalice a pak by tedy i představitelé těchto koaličních stran neměli hlasovat pro důvěru vládě Petra Nečase.

Avšak nejen amnestie jako jednorázový akt, ale také setrvalá trestní politika vlády je důvodem, proč této vládě nedůvěřovat. Kdo zaručí, že se věznice prořídlé po vyhlášení amnestie do roka opět nenaplní k prasknutí, když se trestní politika nezmění. Z této vlády samozřejmě nikdo.

Této protikorupční vládě nevadí, že se amnestie kontrasignovaná premiérem Nečasem týká také zastavení vyšetřování některých velkých kauz hospodářské kriminality a korupčních případů. Je to v přímém rozporu s bojem proti korupci, k němž se v prvopočátcích tato vláda zavázala, na který ale v praxi zcela rezignovala.

Tato vláda navíc zcela podcenila dopady amnestie v podobě ohrožení práv tisíců poškozených, kteří kvůli amnestii ztrácejí naději na odškodnění, a to navzdory tomu, co tady řekl ministr spravedlnosti. Ti, kteří se budou chtít přes amnestii domoci svého práva, budou muset použít služeb advokátů, platit soudní poplatky, eventuálně skládat jistiny. Mnozí se kvůli nedostatku finančních prostředků a z důvodu bezradnosti ve věcech civilního řízení svých nároků vzdají.

Zdroj: PSP

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Government, Parliament, Politics, Quotes, VV

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« pro   úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,665 hits @ this blog
%d bloggers like this: