Hradní galerka a podpora hazardu, vládní hřích číslo 9

Poslanec Josef Novotný st.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, sdělím vám důvody, proč nepodpořím vládu Petra Nečase. Důvody jsou dva. Premiér Nečas totiž dlouhodobě kryje lumpárny, z nichž první je amnestie, která byla připravena jakousi hradní galerkou, a druhá je Kalouskova daňová amnestie, která probíhá nepřetržitě na Ministerstvu financí.
Přiblížím vám, co to je za lidi, kteří připravili tuto amnestii. A souhlasím s některými z předřečníků, kteří jasně řekli – nebyla to náhoda, že ta amnestie je postavena takto. Nebyl to nějaký náhodný akt právní, který vyústil v to, co se stalo, že všichni tuneláři budou propuštěni.

Budu citovat z televize NOVA z 23. března 2012, kde lobbista Roman Janoušek hovoří s právníkem Miroslavem Janstou. Roman Janoušek říká: "To je dobře, že jsme tu sami. Povedlo se ti sehnat ty hlasy pro Klause?" A Miroslav Jansta odpovídá: "Ano, máš je napsaný tady na lístku. Zatržení chtěj minimálně dvojku a u ostatních se pak poradíme." A Roman Janoušek odpovídá: "Dva milióny za hlas? Ty vole. Ti poslanci jsou čím dál dražší." Potud reportáž, která hovořila o dalších odposleších těchto lidí a souvislostech s korupčními kauzami té doby zhruba před tři čtvrtě rokem. Ale kdybyste hledali na televizi NOVA tuto zprávu z 23. března 2012, tak ji nenajdete. Právě ti lidé z Hradu okamžitě zasáhli a tato soukromá televize se autocenzurovala a z archivu vycvakla z televizních novin tuto zprávu nebo část této zprávy a tahle zpráva se tam už nevyskytuje. Já jsem tu zprávu viděl a samozřejmě někteří lidé si ji natočili, takže je k dispozici. To je jedna z ukázek.

Já samozřejmě řeknu další věc, která mně došla až později a která nikdy nebyla zveřejněna. Já jsem před jedním z posledních kol volby potkal na chodbě svého kolegu senátora, který odcházel z volby a ptal se mě: A co ty, jak budeš hlasovat? Já jsem vůbec nechápal, proč se mě na to ptá, protože byl to kolega, byl to jeden z příznivců kandidáta Švejnara a vůbec jsem nepředpokládal, vůbec jsem nechápal souvislost. Tak jsem něco zamumlal a běžel jsem na poradu, protože jsem byl předseda nezávislých senátorů a díval jsem se, jak se nám drobí ta skupina podporovatelů, jak ze záhadných důvodů mizí někteří lidi ze Strany zelených atd. To mně došlo teprve později, když tento senátor na záchodě byl někým údajně slovně napaden. A skončilo to tím, že odjel, vypnul telefony, onemocněl a poté se stal na pět let poradcem prezidenta Havla. (Klauze?) Čili i on patří mezi ty, které já nazývám hradní galerkou.

Dál se zmíním o svém případu, protože mně byl nabídnut úplatek dva milióny korun za to, že změním své stanovisko a budu volit Václava Klauze prezidentem. Já jsem tuhle věc odmítl, ale protože se to odehrálo přímo v sále pod kamerou, tak jsem věc oznámil policii a předpokládal jsem, že se spolu s dalšími důkazy, protože tam probíhaly tyto indicie ze všech stran, různé nábojnice, vyhrožování odchodem do tepláků atd., ta věc vyšetří. Protikorupční policie skutečně přijala toto mé oznámení a začala šetřit. Jaké bylo mé překvapení, když hradní galerka oznámila protikorupční policii, těm plukovníkům, že na Hradě žádné kamery nebyly. Já jsem řekl, že tam kamery byly, že tu kameru znám, že znám její typ, protože jsem se na typ kamery ptal lidí ze Senátu, kteří tyto kamery obsluhovali. Tak potom po několika týdnech přiznali, že tam kamery byly, ale že byly vypnuty. Zase jsme sehnali fotografie, že kamery byly zapnuty, že prokazatelně na fotografiích u nich svítily nějaké kontrolky, které dokladují, že kamery zapnuty byly. Pořád ještě lidi z protikorupčního oddělení neměli přístup na Hrad, protože tam je nějaká zvláštní ochranná služba, která neumožňovala odejmout ty kamery, vyslechnout lidi, kteří se tím zabývali, takže tam nebyli ti lidé vpuštěni. Takže uběhly další dva měsíce. Pochopil jsem, protože jsem opakovaně za vyšetřovateli docházel a snažil jsem se popohnat je k tomu, aby se s tím něco pohnulo, tak prostě abych to zkrátil – skončilo to až po třech měsících, kdy už záznamy byly skartovány. Ony samozřejmě někde existují a doufám, že se někdy objeví. Z těch záznamů jsem chtěl doložit mé výpovědi tak, abych pravdivost svých slov potvrdil.

Takže to je má osobní zkušenost. A poté, až to všechno skončilo, jak to skončilo, tak jsme se rozcházeli na klubu a pípla esemeska mému kolegovi z Ostravy od tamního oceláře, se kterým se znal – a já ji tady budu citovat, protože on nám ji všem takhle ukázal a řekl: "Vole, mohls být do smrti zabezpečený." A kolega z toho byl zničený. On neselhal, udržel svůj hlas pro profesora Švejnara a později nám sdělil, že to zabezpečení znamenalo dozorčí radu ČEZ, polostátního podniku, který slouží k uplácení politiků za různé služby. Protože tento kolega neposlechl, tak šel potom, jak vypadl ze Senátu, jezdit do Londýna s autobusem. Nikoliv jak se to stává těm, kteří vypadnou v dresu premiéra Nečase. Ti odcházejí s ještě naditějšími peněženkami, než tady za sezení ve sněmovně.

Na těchto případech dokumentuji, že probíhala velmi nemravná volba, okolnosti kolem… A prezident Klaus byl zvolen pomocí koupených, nakoupených, uplácených hlasů některých kolegů, kteří ho volili, volitelů.
Protože premiér Nečas pomáhal prezidentovi Klausovi na Hrad, tak i sám pro záchranu svého postu uplatil lidi, kteří se na prezidentské volbě přímo prováděli (podíleli?) a angažovali se tam, na Hradě.

No a jakoby nebylo dost amnestií, které už probíhaly – ty malé amnestie, které pobuřovaly veřejnost celou dobu v minulosti. Já jsem z Vysočiny. Podnikatel z Jihlavy, který defraudoval miliardy, byl odsouzen, a aby nemusel nastoupit do vězení, onemocněl v uvozovkách, dostal nějaké fingované potvrzení, dostal prezidentskou milost. Mimo jiné doteď řídí firmu, doteď řídí auto, vůbec ho to nijak neomezuje, nicméně pro zdůvodnění milosti to stačilo. V té době uklízečka z Jihlavy, která ukradla svému zaměstnavateli něco přes pět tisíc korun, měla malé dítě a žádala o amnestii a ta ji nedostala! Z humanitárních důvodů. A dostal ji podnikatel, který doteď podniká. Protože když ukradnete miliardy, tak jste v naší zemi beztrestní! To je naprosto vstupenka do ráje. Kdežto když ukradnete pět tisíc, tak vám nikdo nepomůže.

Znám je také případ policistky, která měla nastoupit do vězení kvůli nějaké trestné činnosti. Zase si sháněla nějaký posudek pro tento podobný švindl a řekla svému lékaři, že to potřebuje jenom proto, že má domluvenou milost na Hradě. Mluvila zase o nějakých milionech, které někomu dá. A ten někdo, to je ta galerka, která to tam připravuje. Jsou to lidi, jejichž majetek by se měl prověřit, mělo by se to prošetřit a to by byl možná úkol pro naše prezidentské kandidáty v kampani: který z nich bude ochoten prověřit, co se na Hradě dělo v souvislosti s přípravou jak malých amnestií, tak teď té generální amnestie. Pokud to, aspoň pro mě, některý z kandidátů veřejně bude deklarovat, tak můj hlas získá.

A teď se zmíním k té druhé části. Objemově ta druhá lumpárna, která se nazývá odpustkové řízení ministra financí a jeho několika, doslova tří spolupracovníků, je objemově ve stejných částkách 5-10 miliard ročně jako celá tahle amnestie vzhledem k úhradě škod poškozeným. Probíhá v klidu. Celkové odpustky a daňové nedoplatky už dosahují skoro 200 miliard a nikomu to nevadí. Já bych zdůraznil zejména licoměrnost TOP 09, která správně kritizuje prezidentskou amnestii, ale Kalouskovu amnestii nejenže nekritizuje, vůbec o ní nemluví! Bude tady ticho po pěšině. I na mé už asi třetí čtvrté vystoupení v tomto duchu nikdo nebude reagovat, protože to vyhovuje všem. Stačí, když má někdo problém, vy si s ním domluvíte, za jakých podmínek se ten problém vyřeší, zajdete za ministrem Kalouskem nebo za panem Knížkem – to jsou dva jediní viditelní lidé, kteří v této amnestii figurují – a věc se vyřeší v naprosto neveřejném netransparentním procesu, který nemá žádný kontrolní mechanismus. A já jsem takové zneužití dotace ukázal na případu zneužití evropských dotací, kdy byly porušeny všechny podmínky, které si umíte představit. Podnikatel na mé upozornění byl pravomocně odsouzen za úvěrový podvod, nicméně dotaci, kterou okamžitě musel vrátit, mu zase ministr Kalousek přes mé upozornění vrátil zpátky, odpustil mu penále. Jenom mu z té dotace strhl dlužné daně. To je prostě něco tak neuvěřitelného, že z evropských dotací se platí podnikatelům dlužné daně. To je možné jenom v Česku! To se divím, že nám Evropa ještě nějaké peníze vůbec dává.

Takže to jsem chtěl naznačit něco, co je potřeba začít řešit a začít to řešit rychle, protože nás to skutečně dožene a bude to horší než prezidentská amnestie, protože tyto peníze v tomto obrovském objemu netransparentně jaksi odpouštěné můžou sloužit k financování politických stran, k obohacování jedinců atd.
Takže to jsem vám sdělil dva důvody, které považuji za nejzávažnější pro vyslovení nedůvěry vládě, a k tomu dalšímu, který je tady na ceduli, se vrátím ve svém dalším vystoupení. A teď vám děkuji za pozornost.

Zdroj: PSP

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Government, Parliament, Politics, Quotes, VV

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« pro   úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,665 hits @ this blog
%d bloggers like this: