Jan Urban: Nečestnost Václava Klause ml.

Dozvěděl by se, že prvorepubliková Vlajka byla nacionalistické hnutí, vymezující se proti kapitalismu, marxismu a německému nacismu. Karel Schwarzenberg starší byl jejím členem, stejně jako básník Viktor Dyk a řada studentů pražské filosofické fakulty. Bylo mu tehdy dvacet pět let. Vystoupil z Vlajky na podzim 38, když se do vedení začala dostávat pozdější kolaborantská garnitura. Razantně odmítl, když ho právě tato nová Vlajka v období kolem Mnichova, navrhla na novou hlavu státu. Naopak – právě Karel VI Schwarzenberg napsal a předal spolu s dalšími zástupci českých šlechtických rodů prezidentu BenešoviProhlášení příslušníků historické šlechty“, vyjadřující připravenost k pomoci a obraně Československa. Pokud to pan ředitel Klaus neví, toto prohlášení české šlechty žádalo, aby se Československá republika nevzdávala pohraničních oblastí a neustupovala brutálnímu nátlaku nacistického režimu.

Nacisté za to uvalili na majetek obou větví schwarzenbergského rodu nucenou správu pro neloajalitu.

Karel Schwarzenberg starší na konci války založil a vedl ilegální národní výbor v Čimelicích a v květnu 1945 tam jako poručík československé armády vedl protinacistické povstání. Naznačovat, tak jak to učinil pan Václav Klaus mladší, že rodina Schwarzenbergů není česká, a jakoby podléhala nacismu, je nečestné a nízké. A, co je horší, odporuje to známým historickým faktům a pravdě. S trochou alespoň minimální slušnosti by to stálo za omluvu stejně veřejnou, jako byl Váš neinformovaný a žlučovitý výpad, pane Klausi.

Jan Urban: Nečestnost Václava Klause ml. [12] @ blg

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: ,
Zasláno do Elections, History, Jan Urban, Politics, President, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Leden 2013
M T W T F S S
« pro   úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,441 hits @ this blog
%d bloggers like this: