Jan Urban: Nečestnost Václava Klause ml.

Dozvěděl by se, že prvorepubliková Vlajka byla nacionalistické hnutí, vymezující se proti kapitalismu, marxismu a německému nacismu. Karel Schwarzenberg starší byl jejím členem, stejně jako básník Viktor Dyk a řada studentů pražské filosofické fakulty. Bylo mu tehdy dvacet pět let. Vystoupil z Vlajky na podzim 38, když se do vedení začala dostávat pozdější kolaborantská garnitura. Razantně odmítl, když ho právě tato nová Vlajka v období kolem Mnichova, navrhla na novou hlavu státu. Naopak – právě Karel VI Schwarzenberg napsal a předal spolu s dalšími zástupci českých šlechtických rodů prezidentu BenešoviProhlášení příslušníků historické šlechty“, vyjadřující připravenost k pomoci a obraně Československa. Pokud to pan ředitel Klaus neví, toto prohlášení české šlechty žádalo, aby se Československá republika nevzdávala pohraničních oblastí a neustupovala brutálnímu nátlaku nacistického režimu.

Nacisté za to uvalili na majetek obou větví schwarzenbergského rodu nucenou správu pro neloajalitu.

Karel Schwarzenberg starší na konci války založil a vedl ilegální národní výbor v Čimelicích a v květnu 1945 tam jako poručík československé armády vedl protinacistické povstání. Naznačovat, tak jak to učinil pan Václav Klaus mladší, že rodina Schwarzenbergů není česká, a jakoby podléhala nacismu, je nečestné a nízké. A, co je horší, odporuje to známým historickým faktům a pravdě. S trochou alespoň minimální slušnosti by to stálo za omluvu stejně veřejnou, jako byl Váš neinformovaný a žlučovitý výpad, pane Klausi.

Jan Urban: Nečestnost Václava Klause ml. [12] @ blg

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: ,
Zasláno do Elections, History, Jan Urban, Politics, President, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« pro   úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,227 hits @ this blog
%d bloggers like this: