Eugen Korda: Mečiarizmus, smrteľná choroba

Něco málo o souputníkovi a mentálním spřátelenci odcházejícího českého Hradního tatrmana a jeho odkazu za řekou Moravou. Čím se odlišujeme?

Veď sa mi vlastne nestalo nič hrozné. Iba mi rozmlátili auto a z obavy o bezpečnosť som mojich blízkych presťahoval do Prahy. Pol roka ich strážili policajti a nebolo to nič príjemné. Prežil som to a prežila to aj moja rodina. Pravda, boli tu však aj takí, ktorí neprežili.

Napríklad príslušník tajnej služby, ktorý verejne hovoril o tom, že syna [1] Slovenského prezidenta dal do Rakúska uniesť Mečiar. Jednoducho mu za plynovou nádržou jeho auta nechali vybuchnúť bombu a on si už nestačil odopnúť bezpečnostné pásy. Podľa lekárov zomieral v hrozných bolestiach. V akých bolestiach už celé roky žije jeho matka, to nikto nedokáže pochopiť. Mečiar udelil páchateľom tohoto zločinu amnestiu – teda vlastne aj sebe – a ona ich nikdy neuvidí stáť pred súdnym tribunálom. Motajú sa medzi nami a smejú sa nám do očí. Z niektorých, čo stáli za touto vraždou, sa stali miliardári a dnes z pozadia riadia štát.

On, "otec" tohoto štátu, sedí zabudnutý vo svojej vile v Trenčianskych Tepliciach a neštekne po ňom ani pes. Miliardy nakradnuté v divokej privatizácii si užíva jeho rodina, zatiaľ čo matka jeho obete živorí z 300 eurovej penzie. Veru, aj také je Slovensko, ktoré nám tu zanechal Mečiar po tom, ako sa ho po rozdelení Československa zmocnil ako pirát lode vezúcej vo svojich útrobách zlaté prúty. Koho nezabil, toho znásilnil.

Slovensko sa stáva krajinou, v ktorej sa dá dovolať spravodlivosti len tak, že sa spácha iná nespravodlivosť. A aj tí, ktorí by mali stáť nad tým všetkým a apelovať na svedomie, morálku a lásku k blížnemu, tvárou tvár k tejto deštrukcii mlčia. A keby len mlčali! Aktívne s mocou kolaborujú. Áno. Mám na mysli katolícku cirkev. Desaťročia kolaborovala s komunistickou mocou a tohoto zlozvyku sa nezbavila dodnes. Naopak, mnohému sa priučila. Stámiliónové majetky, niektorých jej vysokopostavených hodnostárov doslova pripravili o rozum. Po vzore svojich civilných učiteľov sa pustili do rozkrádania. A tak zatiaľ, čo sa veriaci v kostoloch sa po drobných minciach skladajú na opravy deravých striech kostolov, na súkromné účty mužov zasvätených Kristovi, tečú stovky miliónov korún. A keď príde muž [1], ktorý sa to snaží zmeniť, obvinia ho z homosexuality a pošlú do penzie.

Eugen Korda [1]: Mečiarizmus, smrteľná choroba @ týž

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do 17.11.1989, Commies, Eugen Korda, History, KGB, Quotes, Religion, Roman Catholic Church, Slovakia, StB, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« pro   úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: