Andrej Bán: Štát zločincov

Mám 48 rokov, Československo bola moja vlasť a proti jeho rozpadu som nebol z dôvodu, že nemám rád samostatné Slovensko, ale preto, že tento štát založili opovrhnutiahodní ľudia okolo Vladimíra Mečiara. Ľudia zodpovední neskôr za únosy a vraždy. Ľudia, ktorí tento štát až do roku 1998 rozkrádali. A napokon ľudia, ktorí by sa mali za svoje skutky zodpovedať pred súdom, no namiesto toho sa pomaly tešia spoločenskej vážnosti, prípadne si beztrestne užívajú svoj nakradnutý majetok.

V otázkach narábania s jazykom nedovzdelaný a obhrublý docent práva Ivan Gašparovič (aj) teraz, v prípade Jozefa Čenteša, evidentne pohŕda zákonmi, či dokonca nálezom Ústavného súdu. Má to nejakú hlbšiu príčinu? Nazdávam sa, že áno. Gašparovič, ktorého svojho času práve pre nedôveru, akou on dnes argumentuje v prípade Čenteša, odvolal z funkcie generálneho prokurátora prezident Václav Havel (išlo o jeho nečinnosť pri vyšetrovaní krádeží materiálov ŠtB z tzv. Tisovej vily), je ukážkový a väčšinovému „vkusu“ zodpovedajúci produkt národného socializmu, v akom dnes žijeme. To si treba povedať jasne.

Pre mňa opovrhnutie týmto človekom predstavuje čosi iné. Jedným z Gašparovičovych ľudí je aj istý JUDr. Milan Valášik, bývalý socialistický prokurátor, nomenklatúrny káder na generálneho prokurátora SSR (tých prokurátorov je v tomto príbehu už trochu veľa, uznávam), neskôr Rezešov právny zástupca a privatizér. A práve Valášik je ten človek, ktorý žiadal v zmanipulovanom procese so siedmymi Nitranmi v prípade únosu, znásilnenia a vraždy medičky Ľudmily Cervanovej [1, 2, 3] pre niektorých z nich trest smrti.

Valášik donútil údajnú kľúčovú svedkyňu, Vieru Vozárovú Zimákovú, medičku a spolužiačku Cervanovej, aby v tehotenstve klamala, že bola pri tom, keď Cervanovú Nitrania uniesli a zabili. A keď Vozárová Zimáková priniesla nevyvrátiteľný dôkaz, že pri údajnom čine nemohla byť – doklad zo študijného oddelenia o tom, že presne v tom čase bola so spolužiakmi na splave Hrona 150 kilometrov od Bratislavy –, tak Valášik ju donútil podpísať šialenú konštrukciu, že zo splavu v noci nepozorovane odišla do Bratislavy stopom na diskotéku, potom bola pri únose, znásilnení a vražde Cervanovej, aby sa nadránom nepozorovane vrátila do stanu na Hron a ďalej v pohode pádlovala so spolužiakmi.

Andrej Bán: Štát zločincov @ týž

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Andrej Bán, Commies, History, Quotes, Slovakia, StB, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
« pro   úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,742 hits @ this blog
%d bloggers like this: