Parta idiotů s předsudky

Původně stál na tomto místě jen malý blázinec. Název byl později změněn na zařízení pro duševně choré. Pak na azyl, poté na psychiatrické oddělení. A tak dále podle toho, jak veřejnosti docházelo, že i nové slovo znamená úplně obyčejné šílenství. Já osobně jsem tuhle hru se slovy nikdy nepochopil, uvědomil jsem si pouze, že ti, kteří tohle vymýšlejí, musí být přesvědčeni, že lidé všeobecně jsou parta idiotů s předsudky, a že je proto nutné, je v co možná největší míře klamat.

Být mrtvola je očividně v pořádku. Nikdo nepoukazuje na to, že být nazýván mrtvolou, může být pro někoho bolestné, že mrtvý člověk má přece i jiné kvality než jen to, že je mrtvý, že to slovo ho redukuje na kus masa, v němž náhodou už nebije srdce, a co? Nebo je snad na vině fakt, že mrtvoly si nemohou přisvojit status minority – jsou přece ve smutné početní převaze.

Zdroj: Jo Nesbo [1] – ‘Lovci hlav

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Books, eBook, Jo Nesbo, Quotes, Writers

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
« lis   led »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,546 hits @ this blog
%d bloggers like this: