Martin Fendrych: Proč padl Mečl

Mečlova nečekaná poprava by vypadala úplně jinak, kdyby nejvyšší žalobce Zeman přesně popsal, proč nechal ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Mečla odvolat. Jenže veřejnost žádné jasné vysvětlení nedostala.

Zeman Mečla nechal setnout, ale zároveň o svém příteli a donedávna pravé ruce klidně řekne: "Pan doktor Mečl vykonal mnoho dobrého pro státní zastupitelství a já jej v žádném případě nechci v očích veřejnosti jakkoliv dehonestovat." Víc neřekne, neboť zákon vysvětlení odvolání nevyžaduje. Jsme v Česku: zákon to nevyžaduje, tak je Zemanovi fuk, co si veřejnost bude myslet, že začne spekulovat, vymýšlet.

Čekat vysvětlení od politika Blažka by byl nesmysl. Ten se umí pěkně vytáčet. Šéf jeho tiskového odboru Jiří Hovorka sdělil: "Ministr se s nejvyšším státním zástupcem dohodl, že případné bližší odůvodnění návrhu na odvolání Stanislava Mečla bude učiněno Nejvyšším státním zastupitelstvím."

Martin Fendrych: Proč padl Mečl [1, 2, 3] @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
« lis   led »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,742 hits @ this blog
%d bloggers like this: