Vladimír Just: ČT potřebuje terapii!!!!

Nedávno skončil sjezd malé parlamentní strany (má dva čerstvě zvolené senátory, jeden z nich kandidoval ještě za dvě jiné strany). U nás jsou zelení, pravda, ač jako jediní ze všech stran prošli před pár lety s čistým štítem nezávislým testem korupce, stranou marginální, u sousedů v hospodářsky nejvyspělejší zemi Evropy už stabilně třetí (někdy i druhou) nejsilnější. Zpravodajství ČT nestál průběh téhle sešlosti za pozornost, pouze po jejím skončení přineslo o tom v druhé půli relace kratičkou, ani ne čtvrtminutovou „klipovou“ zprávu.

Budiž. Nepozastavoval bych se nad takovou bagatelou, kdybych pár týdnů předtím nezažil pravé zpravodajské orgie u podobné sešlosti jiné české strany. Jestli chcete důkaz o nevyléčitelné závislosti ČT na velkých partajích, jimž zdarma dělají reklamu nejenom Otázky Václava Moravce, ale i hlavní zpravodajské relace, pak stačilo sledovat Události ve dnech 2. – 4. listopadu. Jako bych se propadl o 30 let zpět, scházela jen Internacionála.

Mnohem veřejnoprávněji se tehdy opět zachovaly komerční televize: taková Nova zařadila věcnou informaci o kongresu třetí nejsilnější strany až do druhé půle zpráv, v neděli až po vítězství našich tenistek, katastrofě na Slovensku či vrcholící americké prezidentské kampani, přičemž si – na rozdíl od málem severokorejského přístupu ČT – všímala věci střízlivě a kriticky. Zařadila stranu s propadajícími se preferencemi tam, kam dle veřejného mínění právem patří (mezi – až na dvě světlé výjimky v osobách Svobody a Pospíšila – kmotry prolezlou korupční partičku, jejíž charakter Nova prozradila neuvěřitelným nakupením mafiánských čísel aut: pohřeb Kočkova klanu hadr).

A kdyby ČT šlo o opravdu investigativní publicistiku, a neplnila stále více roli mediální ochranky ČEZu a další velkých zájmových uskupení, zamořujících naši zemi jedy chemickými i etickými, nikdy by se právě teď nechystala rušit – poté, co ho léta upozaďovala v pohyblivých nesledovatelných časech – pořad Nedej se (dostal letos od poroty Trilobitu mj. prestižní Cenu Václava Havla za přínos občanské společnosti), který na toto všechno průběžně upozorňuje – naposledy viz 25. listopadu vynikající relace o jedovatých ostravských kalech, stěhovaných do Severních Čech.

Vladimír Just: ČT potřebuje terapii!!!! @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Czech Television, Media, Quotes, Vladimír Just

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
« říj   pro »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: