Já si to raději poznamenám, kdyby mi to snad někdy vypadlo

Je celkem buřt, jak se jeho skupině říká. Podstatné je, zda ve své práci, tedy v odhalování svinstev, používá NELEGÁLNÍ, NEZÁKONNÉ METODY. A zase si můžeme rovnou odpovědět: na 99 procent nikoli. Kdyby randákovci třeba pořizovali tajné odposlechy, agenti BIS, "bizoni", by to samozřejmě ihned věděli a policie by jistě obratem Randáka zatkla. Místo toho je nyní obviněn z trestného činu neoprávněného nakládání s osobními údaji – v případu zveřejnění odměn Jany Nagyové [1]. Nic jiného tajná služba a policie na Randáka nemají.

Dodejme, že vědět, jaké odměny a komu dává premiér v době, kdy stát na občanech zuřivě šetří, je v našem bytostném zájmu. Stíhat za to Randáka je trapné. Zároveň to ukazuje velkou chuť některých členů vlády Randáka zastavit. Zřejmě je jim v tom BIS a její stádo bizonů nápomocno.

Ohrožuje jeho činnost nás? Těžko. I kdyby si založil BIS II nebo RTS (Randákovu tajnou službu), po občanech nepůjde. Není důvod. Randák může mít tři základní motivy pro svou práci. První prý je pomsta za to, že ho v roce 2006 tehdejší ministr vnitra Ivan Langer vyhodil z postu šéfa české zahraniční rozvědky (ÚZSI). Mimochodem v době, kdy si jeho práce cenily jiné zahraniční služby, třeba Američané.

Dnes je nepochybně sympatické, že se mocní, které nikdo pořádně nekontroluje, kteří se po léta propojují s neviditelnými, kmotrovskými strukturami, Randáka bojí. Je cosi jako Nečasova noční můra.

A naopak není sympatické, ba je dokonce naprosto tragické a krajně podezřelé, že BIS nedokázala veřejnosti odpovědět ani na otázku, zda odposlechy, které unikly na veřejnost a na nichž si exprimátor Pavel Bém (ODS) a kmotr Roman Janoušek dohadují kšefty, natočili její agenti, nebo ne.

Martin Fendrych: Možná nám to poví Randák @ týd

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: , ,
Zasláno do ÚZSI, BIS, Intelligence services, Martin Fendrych, Quotes, Týden

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
« říj   pro »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,230 hits @ this blog
%d bloggers like this: