Milostivá ochranka

Tím nemám na mysli zabránění nechtěnému početí. I když o tyhlety s přírodou kouzlící orgány v přeneseném slova smyslu rozhodně půjde. Airsoftový rudý partyzán si proklestil cestu davem devótních poddaných a zřejmě chtěl dát v upadající české ekonomice vydělat buď čistírně, kterou jako z udělání pravděpodobně spoluvlastní někdo z parlamentu a nebo nějakému salónu plnému importovaných šiček, které to mají jako druhou směnu, když tržnice zavře. Pokaňkal barvivem s vyšší než malou rychlostí šat hradnímu tatrmanovi. Ten se na něho, jak je zvyklý z barikád, které v minulosti ubránil, zle zamračil. Jeho oficiální, vycvičená, rádiem řízená, ozbrojená, státem organizovaná a placená ochranka u toho komicky statovala, protože umožnění blízkého styku Hradu s občany dostala od táty Šmouly nařízeno. Prý. Říká se. Někteří bulvaristi z hlavních deníků a státní televize této bolševické gubernie to dokonce několikrát zopakovali veřejnosti. Hedlajn by mohl být: ‚Tatrman má rád lid a ani střelba mu v tom nemůže zabránit. Haré – Haré!‘ Dřív to bylo až sedmdesát šest procent občanů, kteří mu v průzkumech agentur pro vytváření veřejného mínění důvěřovali. Teď je to jen kolem pětačtyřiceti procent. Lásky tryskající od Hradu dále je tak trošku méně. Ale každé tělo dobré. Prof. Ing. CSc., dr. h. c. mult. si byl vědom, že se v následujících dnech stádo českých konzervativců – to jsou čeští a odjinud přivadrovalí bolševici, kteří si na počátku devadesátých let uvědomili, zač je toho loket – bude snažit z pitomoučké historky okresního formátu, udělat atentát na amerického prezidenta a tak se hned po performanci nechal odborně lékařsky vyšetřit. Oficiální výsledek sice neznáme, ale i tím nejprostším pohledem si lze ověřit, že ‚stehy‘ po plastických operacích to vydržely. Zůstal stejně zdráv!
Poté, co rotačky ujely svoji dlouhou manipulativní dráhu a v hlavním zpravodajství nezávislé státní televize se několikrát protočil orloj plný těch nádherně vypadajících, upřímných a pravdomluvných zpravodajců, se kauzička opět dostala do nadpisů. Stárnoucí hradní dobrák od mnoha orgánů se totiž jistě úplně sám a bez dopomoci asistentů, kancléřů a roztodivných externích poradců, kteří v žádném případě nejsou na výplatních páskách Hradu, rozhodl, že dva stíhané ochranáře – neobranáře omilostní. Poutavé na tomto seriálovém dílu je, že to udělal přesně tak, jak kdysi vyčítal prezidentu Havlovi. Ještě před tím, než bylo dokončeno vyšetřování. Warum? může se ptát český vlastenec do morku kostí mit kameraden na náměstí při trikolórním pochodu. Vy kluci pitomí, copak neznáte české law enforcement orgány? Si vás posadí do podivné místnosti a nejdřív přijde milouš. Domluvit se. Vy něco sami od sebe pustíte a oni vás pustí doslova za hubičku. Když nechcete rozumět, nebo jste už česky zapomněli, případně se nikdy pořádně nenaučili, přijde ten vostrej. Tam už můžete přijít o pracně upevněné nášivky a odznáčky. A nejhorší je, že co je proti vám, to se nahrává. Někdy i barevně. Záleží na tom, kdo právě řídí příslušné ministerstvo. Za Grosse to prý bývalo i stereo. Po příštích volbách to možná soudruzi udělají 3D, protože oni jsou na výslechy už historicky machři. Trošku mám obavu, aby takový český Avatar z Ruzyně neměl třicet dílů a nebylo to školně povinné představení v kině Moskva. A v této bolševické gubernii platí, co je službami nahráno, je selektivně veřejné. Je před Vánocemi a písmáci z iKomsomolciToday a Sajdři z Inu by nějaký ten úníček potřebovali jak prasata – a svině, abych byl genderově decorous – drbání. A byla by to krása nesmírná, kdyby se ven dostaly části výpovědí ochranky hradního tatrmana, no ne? Jako na talíři by si možná volič mohl pošušňat na tom, jak se tatrman na Hrad podruhé díky Mirkovi s Ivanem vůbec dostal, jak to bylo při následném kácení již nepotřebného a obtěžujícího Topola a nebo jak aktuálně Kubula a Kuba Kubikula zařídil, aby i takové nečasí tupo a nemehlo mohlo dál trůnit ve vládě a budovat zemi, která byla už dávno beztak zaslíbená, mlékem a strdím oplývající. Odborně se takové situaci v českých diplomatických kruzích říká průser. PRŮsak SEcurity Records. Cimrmanova angličtina českého staffu, chápete? A takové ohrožení nešlo připustit. V období blížícího se adventu je navíc slovo milost nádherně marketingově zpracovatelné. Už cítím i purpuru. A má šíleně dlouhej vocas.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
« říj   pro »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,559 hits @ this blog
%d bloggers like this: