Martin Fendrych: Až se kmotři nažerou

Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že od roku 2009 do dubna 2012 vlády, které byly u vesla, zadaly v neprůhledném jednacím řízení bez uveřejnění nadlimitní veřejné zakázky za více než 21 miliard korun, z toho 77 procent tvořily IT kontrakty. Snad ani nemá smysl dodávat, že jednací řízení bez uveřejnění, kdy zadavatel přímo vyzve jednoho či více zájemců k jednání, bylo míněno výhradně pro výjimečné, krajní situace, kdy to prostě nejde jinak. A buďme si stoprocentně jisti, že taková situace nenastala ani jednou, jinak bychom o ní od vlády věděli.

Nestandardních zakázek za 21 miliard během tří let. No tak to už stojí za udržení vlády, ne? Vláda u nás padne, až se kmotři nažerou.

Martin Fendrych: Až se kmotři nažerou @ tyd

P.S.
Vláda by padla pouze v případě, pokud by levice byla schopna garantovat řádově srovnatelné odtoky státních financí. Příprava zabere ještě nějaký ten měsíc, protože vítězné krajské volby poněkud překopaly vnitrostranické ceníky a související platové výměry. Ale dělá se na tom, občané.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
« říj   pro »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: