Martin Fendrych: Až se kmotři nažerou

Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že od roku 2009 do dubna 2012 vlády, které byly u vesla, zadaly v neprůhledném jednacím řízení bez uveřejnění nadlimitní veřejné zakázky za více než 21 miliard korun, z toho 77 procent tvořily IT kontrakty. Snad ani nemá smysl dodávat, že jednací řízení bez uveřejnění, kdy zadavatel přímo vyzve jednoho či více zájemců k jednání, bylo míněno výhradně pro výjimečné, krajní situace, kdy to prostě nejde jinak. A buďme si stoprocentně jisti, že taková situace nenastala ani jednou, jinak bychom o ní od vlády věděli.

Nestandardních zakázek za 21 miliard během tří let. No tak to už stojí za udržení vlády, ne? Vláda u nás padne, až se kmotři nažerou.

Martin Fendrych: Až se kmotři nažerou @ tyd

P.S.
Vláda by padla pouze v případě, pokud by levice byla schopna garantovat řádově srovnatelné odtoky státních financí. Příprava zabere ještě nějaký ten měsíc, protože vítězné krajské volby poněkud překopaly vnitrostranické ceníky a související platové výměry. Ale dělá se na tom, občané.

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2012
M T W T F S S
« říj   pro »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,439 hits @ this blog
%d bloggers like this: