Martin Fendrych: Kubonečas a okusování mrtvoly

Proč premiér vyhrál hned v prvním kole? Většina delegátů a samozřejmě taky Nečas se nechtěli dočkat kola druhého. Podle důvěryhodných zpráv z ODS se hrálo o hranici tří set hlasů. Pokud by Nečas dostal méně, kandidovat proti němu by nebyl "puč" a údajně se měl jako protikandidát přihlásit novopečený ministr spravedlnosti Pavel Blažek, jenž to, opět podle zpráv lidí, kteří nechtějí být jmenováni, slíbil prezidentu Václavu Klausovi.

Kde se kongres rozhodl? Jako již léta mimo zasedací sál. Tam, kam běžný delegát, natožpak řadový člen ODS nebo novinář nevidí, nesmí vidět. Roky je volba předsedy závislá na dohodách s kmotry. A můžeme doložit, že toto tvrzení dnes sedí jako dřív.

Pád Nečase by otřásl vládou. Mohla by padnout. S kongresem potvrzeným premiérem má větší šanci. Pád vlády by zase znamenal problémy pro zakázky, které kmotři přes různé na ně nenapsané firmy obhospodařují. Pro celý ten systém (obvykle ho nazývám klaussystém) je výhodné, když se vše povalí dál po co nejdelší dobu.

Druhý důkaz: prvním místopředsedou, který má podle Nečase ve straně získat silnější pozici, se stal ministr průmyslu, přítel kmotra zvaného "kníže z Hluboké" Martin Kuba. Podle informací z byznyskruhů se již loni dohodli kmotři ze severu a z jihu na spolupráci. Mluví se o tom, že když byl Kuba jmenován ministrem Nečasovy vlády, Patrik Oulický, Alexandr Novák, Pavel Dlouhý a další pánové slavili na jedné šumavské chatě. Posílení Kuby v ODS kmotři nepochybně s radostí a vděkem přivítají.

Martin Fendrych: Kubonečas a okusování mrtvoly @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Government, Martin Fendrych, ODS, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
« říj   pro »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,669 hits @ this blog
%d bloggers like this: