Jan Urban: Český stát jako gangster

Český stát umírá. Obraz umírajícího bělouše, kterého český „podnikatel“ nechal několik dní umírat na hnojišti, než by zavolal veterináře nebo sám ukončil jeho trápení, zveřejněný v posledních dnech v televizních zprávách, je toho asi nejlepším symbolem. Tohle by totiž poctivý sedlák nikdy neudělal.

Český stát ztratil smysl. Jeho občané a elity odmítli využít největší a neopakovatelnou šanci v moderních dějinách – tedy od národního obrození – redefinovat svůj smysl, poslání a důstojnost, která se nabídla po roce 1989.

Šance na to, že tupá podřízenost vždy pasívního a poslušného jazykového národa se promění v občansky aktivní lid byla zmarněna. Na změnu je dnes, po další generaci, vlastně už pozdě. To, co se dnes nazývá Českou republikou, už jenom trpně čeká na další okupaci, nebo připojení se ke komukoliv, kdo bude připraven udílet rozkazy. A zkorumpované zlodějské skupiny, v tichu nastalého umírání převlečené za „stát“, jenom dál rozkrádají a rozkládají umírající tělo „státu“.

Prý je všechno normální a krásné, a za blbou náladu mohou jenom nezodpovědní intelektuálové a zlomyslníci, jak pravil prezident Klaus. Normální zřejmě je, když tento pseudointelektuální prodavač deště lže a podporuje korupci, o které se prý nemá mluvit, protože to není slušné.

Historický omyl, zvaný Občanská demokratická strana, zvolí o víkendu Petra Nečase opět předsedou strany, protože, přesně podle svého komunistického dědictví, zvolí raději raněného, bezmocného a krvácejícího trpaslíka, než kohokoliv jiného, kdo by se mohl dopustit vlastního názoru. Nedej bože, aby si někdo usmyslel začít šťourat do regionálních kšeftíků místních mafií. A Petr Nečas, který nikdy neoplýval větším množstvím odvahy než slov, to rád přijme, už jen proto, aby ještě po nějakou dobu ochránil paní Nagyovou a její kamarády.

Stát, jehož orgány činné v trestním řízení s vážnou tváří obviní občana Karla Randáka za to, že údajně zveřejnil plat této samé paní Nagyové, která je jako šéfka kabinetu ministerského předsedy placena z veřejných rozpočtů, páchá sebevraždu.

Dnes nám služebnická žurnalistika říká, že občan má držet hubu, pokud se osvícený premiér rozhodne utajit plat svojí přítelkyně, který jde z našich peněz.

Favority volby příštího prezidenta jsou podvodníci a ochránci korupce, rozkládající tělo státu, jako jsou Jan Fischer a Miloš Zeman. Vysoké školy je zvou na besedy se studenty, zatímco jiné prezidentské kandidáty, jako Karla Randáka, jehož jediným autentickým vzkazem a posláním je boj proti korupci, jsou odmítáni, protože prý „vysoké školy nechtějí být zatahovány do politického soupeření…“ Ten vzkaz kdysi nádherné a o svobodu myšlení usilující české „academiae“ je zjevný. „Zvolte zkorumpované hlupáky – a připravte se na ztrátu způsobnosti myslet“. Stejně jako pokleslost novinářů Práva, kteří si nechají dobrým chlapíkem Honzou Fischerem zaplatit cestu do USA, aby dokázali jeho výjimečnost.

Jan Fischer se stal premiérem z vůle zkorumpovaných šéfů ODS a ČSSD, a osobně chránil otevřeně nezákonné postupy některých členů vlády. To má být prezident České republiky? Nebo snad jeden ze symbolů lokajství české justice, pan Bureš, že by měl být předsedou zbytečného Vrchního soudu v Praze? Podvodník Pavel Blažek ministrem spravedlnosti? Stejný podvodník Zdeněk Koudelka ústavním soudcem? Stejně tak dobré, jako když před komunistickou Státní bezpečností zbabělý Ladislav Jakl mluví a předsedá zasedání vlády České republiky jménem prezidenta….

Prezident z vůle komunistů Václav Klaus volá po optimismu. Děkuji, nechci.

V den, kdy by byl Jan Fischer nebo Miloš Zeman zvolen prezidentem, bude třeba zatnout zuby. A v den, kdy bude odcházet korupcí prolezlý Václav Klaus, třeba ještě bude možné si na třetím hradním nádvoří připít sklenkou šampaňského.

Jan Urban: Český stát jako gangster @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Urban, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2012
Po Út St Čt So Ne
« říj   pro »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,559 hits @ this blog
%d bloggers like this: