Daniel Feranec: Prezident s bagetou v ruke

História tohto úradu na Slovensku nevzbudzuje príliš veľký rešpekt. Naši prezidenti boli v lepšom prípade nudní, občas trochu blázni, v tom horšom rovno oportunisti bez škrupúľ s minulosťou a súčasnosťou protiústavných prešľapov. Slovensko sa dohodlo, že očakávať v prezidentskom kresle skutočnú osobnosť je príliš nereálne. Rovnako ako slovenská ľavica za to môžu pravicoví politici.

Potom však prišiel rok 2004 a SDKÚ predviedla betaverziu neskoršej gorilovskej namyslenosti a arogancie, ktorá ju napokon stála rešpekt pravicového elektorátu.SDKÚ do prezidentských volieb nasadila Eduarda Kukana, čím úrad degradovala na teplé miestečko pre zaslúžilého straníka, na ktorom stačí byť "diplomat". Slovensko prišlo o šancu mať za prezidenta napríklad Martina Bútoru, ktorý bol okrem diplomata aj osobnosť. Trest bol tvrdý a kopec ľudí muselo v druhom kole so škrípajúcimi zubami voliť Gašparoviča, mylne sa domnievajúc, že ide oproti Mečiarovi o menšie zlo.

Ľudia, pre ktorých má byť osoba prezidenta aj napriek nešťastnej slovenskej minulosti stále stelesnením nielen mravnej, ale všestrannej dokonalosti a dôstojnosti, môžu mať ale problém s prezidentom, ktorý si kupuje bagety na benzínovej pumpe a potom o tom bloguje.

Najľahšie to budú mať konzervatívni voliči, ktorým nebude prekážať "ruský faktor" Jána Čarnogurského.

Daniel Feranec [1]: Prezident s bagetou v ruke @ týž

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Daniel Feranec, Elections, Politics, President, Quotes, Slovakia, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Říjen 2012
M T W T F S S
« zář   lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,439 hits @ this blog
%d bloggers like this: