Daniel Feranec: Prezident s bagetou v ruke

História tohto úradu na Slovensku nevzbudzuje príliš veľký rešpekt. Naši prezidenti boli v lepšom prípade nudní, občas trochu blázni, v tom horšom rovno oportunisti bez škrupúľ s minulosťou a súčasnosťou protiústavných prešľapov. Slovensko sa dohodlo, že očakávať v prezidentskom kresle skutočnú osobnosť je príliš nereálne. Rovnako ako slovenská ľavica za to môžu pravicoví politici.

Potom však prišiel rok 2004 a SDKÚ predviedla betaverziu neskoršej gorilovskej namyslenosti a arogancie, ktorá ju napokon stála rešpekt pravicového elektorátu.SDKÚ do prezidentských volieb nasadila Eduarda Kukana, čím úrad degradovala na teplé miestečko pre zaslúžilého straníka, na ktorom stačí byť "diplomat". Slovensko prišlo o šancu mať za prezidenta napríklad Martina Bútoru, ktorý bol okrem diplomata aj osobnosť. Trest bol tvrdý a kopec ľudí muselo v druhom kole so škrípajúcimi zubami voliť Gašparoviča, mylne sa domnievajúc, že ide oproti Mečiarovi o menšie zlo.

Ľudia, pre ktorých má byť osoba prezidenta aj napriek nešťastnej slovenskej minulosti stále stelesnením nielen mravnej, ale všestrannej dokonalosti a dôstojnosti, môžu mať ale problém s prezidentom, ktorý si kupuje bagety na benzínovej pumpe a potom o tom bloguje.

Najľahšie to budú mať konzervatívni voliči, ktorým nebude prekážať "ruský faktor" Jána Čarnogurského.

Daniel Feranec [1]: Prezident s bagetou v ruke @ týž

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Daniel Feranec, Elections, Politics, President, Quotes, Slovakia, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
« zář   lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,742 hits @ this blog
%d bloggers like this: