Martin Fendrych | Nečas: To ne já, to Tluchoř!

Aneb o tom, jak v ODS přece dávno museli vědět, jakého poseru si volí, ne?

Nečas ví, že může na kongresu ODS prohrát kalhoty. Brání svůj post, seč může. Na otázku, zda se nevynoří protikandidát (Právo), premiér odpovídá: "Aby to byla poctivá, legitimní kandidatura, tak se musí vynořit nejpozději předtím, než začnou regionální sněmy. Představa, že by někdo zkoušel kandidovat až na kongresu bez toho, aby předem oznámil svůj úmysl, svůj program a politické záměry, to by byla kandidatura velmi nepoctivá, nelegitimní a v mnoha bodech neférová."

Předsedovu taktiku máme jak na talíři: jeho kritikům chybí čas, proto on musí zůstat modrým předsedou. Pokud ho někdo vyzve přímo na kongresu, je to nelegitimní. Zní to pěkně, jenže legitimitu předsedovi dává jen volba. Klidně se může stát, že se tam někdo do volby přihlásí. Nečas to odmítá, protože by se pak nemohl připravit. Pokud se objeví včas protihráč, může proti němu hledat podporu v krajích (mimo jiné taky u kmotrů). Pokud se někdo přihlásí na kongresu, Nečas nebude mít čas proti němu uzavřít dohody. Naopak, může se mu stát, že proti němu uzavřeli dohody jiní. Pak padne.

Martin Fendrych | Nečas: To ne já, to Tluchoř! @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
« zář   lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,665 hits @ this blog
%d bloggers like this: