Martin Fendrych: Nečas = svačinářka ODS

Aby toho nebylo málo, za Dolejše se veřejně postavila i bojovnice proti zákonu o nápravě některých majetkových křivd způsobených církvím a náboženským společnostem v době nesvobody a o narovnání vztahu mezi státem a církvemi a náboženskými společnostmi, signatářka Charty 77 Lenka Procházková. Taky se ucházela o mandát senátorky v Praze 8 a neuspěla. Voličům napsala: "Svými názory a postoji Ing. Jiří Dolejš deklaruje zdravý rozum. Oceňuji, jak ve vystupoval proti podvodu zvaném církevní restituce, zatímco Daniela Filipiová tuto zlodějnu kryje svou podporou."

To je paradox paradoxů. Chartistka, žena která tvrdě, odvážně, veřejně odmítala totalitní režim, nyní o komunistovi napíše, že "deklaruje zdravý rozum". (Naskýtá se otázka, jaký rozum potom deklaruje paní Procházková. Dolejš totiž před třemi roky nechvalně proslul tím, že byl ochoten procpat změnu zákona o loteriích za úplatek jednoho milionu korun; peníze měly být vykázány jako inzerce v Haló novinách.)

Je to paradox, ale zároveň podpora chartistky Dolejšovi ukazuje, jak zásadně se u nás změnily poměry. Přesně řečeno, jak se u nás zkazily poměry.

Martin Fendrych: Nečas = svačinářka ODS @ tyd

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: ,
Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
« zář   lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,230 hits @ this blog
%d bloggers like this: