Hana Gregorová: Radek žil s nezhojenou jizvou

Nadzvedlo mě, když jsem viděla paní Jiráskovou mluvit o tom, jaký byl Radek úžasný herec. Při vší úctě k jejímu věku nechápu, proč to říká právě ona?!

Radek byl tehdy v plné síle, ale přestal dostávat role. Nehrál vůbec nic, byl tam jenom jako rekvizita, ale bohužel nechtěl odejít. Čekal, že dostane třeba k pětašedesátinám krásnou roli, ale nic. Paní Jirásková řekla, že pro něj nejsou role v české ani světové dramatice. Po jedné takové trapné diskusi Radek sepsal výpověď a na minutu z divadla odešel.

Za dva dny z Vinohrad volají, že si má vyprázdnit skříňku v šatně. Radek odpoví, že dorazí za tři dny, ale oni už druhý den skříňku odvrtají a všechny věci mu šoupnou v igelitce na vrátnici. Takhle vypadal celý rozchod s jeho milovaným divadlem. Nikdy nepřišel ani jeden oxeroxovaný papír, na němž by stálo: Děkujeme, že jste byl třicet jedna let předním členem Divadla Na Vinohradech. Takže jestli tahle paní vykládá do televize, jaký byl úžasný herec, tak já jen dodám, že stejnému herci způsobila ránu, která se do smrti nezahojila.

Hana Gregorová: Radek žil s nezhojenou jizvou @ idn

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Art, CZE, Entertainment, Ethics, Human, Quotes, Society, Theatre

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
« zář   lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,669 hits @ this blog
%d bloggers like this: