Daniel Feranec: Kašlite na televízie

"Reality šou idiotizujú spoločnosť," je výrok, s ktorým prvý reflex žiada okamžite súhlasiť, no hlbšie zamyslenie zistí, že to celkom nie je pravda. Nedá sa celkom povedať, že kanalizačné reality šou idiotizujú spoločnosť. V skutočnosti sa dá povedať – a preháňať budeme iba trošku – že ich sledujú, tak naozaj, s pasiou a potešením, iba ľudia, ktorí idiotmi už sú.

Pohŕdať tvorcami, ktorí sa priživujú na prejavoch ľudskej hlúposti a parazitujú na ponižovaní prostáčikov či inom ľudskom nešťastí, je v poriadku. Nie som si však istý, nakoľko je minister kultúry tá správna funkcia na rozhodovanie o tom, aký ľahký budú mať idioti prístup k svojim obľúbeným programom. Najmä ak ten minister pochádza z ľavicovej strany.

Pritom existuje lepší spôsob. Nechať súkromné televízie tak. Nech si idú ďalej dolu vodou sledovanosti. A skúšajú čoraz zúfalejšie veci. A takto stále dookola, až kým už nebude žiaden rozdiel medzi TV Joj a TV Nautik. Kanálov je čoraz viac, sú čoraz špecializovanejšie a tým pádom aj nekvalitnejšie.

Veď preto Dajto! tak zbožňujem! Za posledný mesiac som sa naučil behať. Tak naozajstne, sedem kilometrov na Železnej studienke vkuse, bez toho, aby som musel po každých pár sto metroch prestať a túžil zomrieť. Nevravím, že som to urobil preto, že mám svoj život a voľný čas rád a nezmierim sa s predstavou, že to najlepšie, čo s ním môžem urobiť, je zapnúť si normálne že telku pre chlapa. No rád si to takto budem myslieť. Dajto! je mementom všetkého, čím nechcem byť. Vďaka, Markíza. Daj (na) to!

Daniel Feranec [1]: Kašlite na televízie @ tyz

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Daniel Feranec, Entertainment, Media, Quotes, Slovakia, Television, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Září 2012
Po Út St Čt So Ne
« srp   říj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,669 hits @ this blog
%d bloggers like this: