Martin Fendrych: Podivná výměna šéfa vojenské tajné služby

Generálporučík Ondřej Páleník už nebude řídit Vojenské zpravodajství (VZ), vojenskou tajnou službu. Sám prý špionské období ukončil. … Od listopadu Páleníka vystřídá jeho spolubojovník, brigádní generál Milan Kovanda [1], který také prošel Afghánistánem.

Rozhodně můžeme říct: je dobře, že si Páleník balí kufry.

Podle zpráv z ministerstva obrany byl Páleník úzce spjat s Martinem Bartákem, náměstkem na obraně a později i ministrem obrany za ODS. Barták rozhodně není spojován s odstraňováním korupce u stamiliardových armádních zakázek. Přesně naopak.

Máme tu tedy dvojí PROTI Páleníkovi: jednak to, že za jeho vedení VZ byly armádní zakázky podle mnoha svědectví krutě předražovány, za druhé to, že byl spojencem podezřelého chráněnce Miroslava Kalouska, tedy Martina Bartáka. Tím nekončíme.

Páleník se pilně angažoval v případu CASA [1, 2]. Vystupoval proti svědkovi, který upozornil na hrubé chyby ministerstva obrany při nákupu těchto dopravních letadel, proti pilotovi Karlu Daňhelovi [1]. Podle Páleníka prý bral pravidelnou měsíční částku od zbrojařské firmy Omnipol. Tím samozřejmě svědectví Daňhela o nákupu letounů CASA značně zpochybnil. Pilot dokonce kvůli tomu přišel o bezpečnostní prověrku.

Nechce se totiž věřit, že by se generálporučík v pouhých 47 letech sám od sebe sebral, řekl, že pět let v čele VZ je dost, a odešel do civilu. Zvlášť když si pod jeho velením služba vysloužila úctu zahraničních partnerů za aktivity v Afghánistánu.

Martin Fendrych: Podivná výměna šéfa vojenské tajné služby @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: ,
Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Září 2012
Po Út St Čt So Ne
« srp   říj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: