Martin Fendrych: Nerovný boj občana

Žijeme v právním státu, nebo nám vládne finanční elita?
Spor zákazníka banky o to, že mu "osobní bankéř" prodal jiné cenné papíry, než jaké mu měsíce vnucoval.

Advokát Ladislav Polák měl u UniCredit Bank Czech Republic (tehdy ještě Živnobanka) také osobního bankéře a zároveň našetřenu částku 4,5 milionu korun. Veškeré úspory za léta. To neuniklo zájmu banky a osobní bankéř za advokátem minimálně půl roku docházel a pilně jej přemlouval, ať nakoupí cenné papíry. Podle klienta a jeho ženy vždy hovořil o cenných papírech "kajmanské emise", Anthracite Investments (Cayman), Ltd.

Po čase se ukázalo, že mu onen starostlivý osobní bankéř z UniCredit Bank prodal jiné papíry: emitentem byl Lehman Brothers Treasury CO BV. A banka nebyla prostředníkem; provedla vlastní úpis velké emise akcií, čímž se stala jejich vlastníkem. Prodávala je tedy klientovi sama.

V prvním kole u Městského soudu v Praze Polák kupodivu prohrál. Vlastně u nás ne "kupodivu", ale naprosto "logicky".

Samosoudkyně Kateřina Hrudková žalujícího Poláka zazdila. Nepřijala žádné jeho důkazy (expertní posudek, výslech svědků), označila ho za "zkušeného investora", nevzala v potaz, že banka sama vlastnila ony papíry, nevzala v potaz, že se banka asi dopustila podvůdku, když tvrdila, že Polákovi poslala potvrzení (konfirmaci) o nákupu, kterou on nikdy nedostal a chybí pro to důkaz. Navíc ona konfirmace nemohla být k datu, které uvedla banka, vůbec vyhotovena atd.

Zřejmě by bylo možné banku žalovat nikoli o neplatnost smlouvy, ale rovnou za podvod. Jenže to by Polák musel složit u soudu 4 procenta žalované částky, 180 tisíc. Ty nemá, o veškeré své úspory přišel.

Martin Fendrych: Nerovný boj občana @ tyd

=====

Diskuzní příspěvky

Přímotop 30.08.2012 22:05

Fendrych mnohokrát nás občany kárá, že jsme díky bolševickému režimu zkažení a neschopní rozhodovat sami o sobě a o svém okolí. Např. jsme se nedokázali prý ani postavit proti stavbě tunelu Blanka…:) A za to, že Klaus a ODS kradli a učí krást celý národ, může hlavně Grebeníček.
Tak v tomto případu advokáta by měl použít stejný metr – copak si nepřečetl pan Polák celou smlouvu řádně včetně nejméně 6-ti stran světlešedého mikrotextu, kde byl SKUTEČNÝ předmět nákupu jistě zmíněn..? To má přece každý občan demokratického státu zvládat. A nyní chce nápravu v podobě odejmutí licence na nákup cenných papírů? Proč pane Fendrychu nezdrbnete advokáta za to, že nepřijme hrdě porážku a podporujete jeho jednání v duchu "Chcípla mi koza a nyní chci, aby chcípla i bance." ? Podle vašich předchozích glos by měl pan Polák např. "méně pít a více pracovat". Neohlížet se stále dozadu a jít kupředu. A pokud nemá prostředky na silného obhájce, měl by flexibilně změnit bydliště a jít za prací tam, kde se peníze dají vydělat. Nejste s Polákem kamarádi? Nebo jste od něj přijal melouch na PR článek?

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Fendrych, Quotes, Týden

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvc   zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,665 hits @ this blog
%d bloggers like this: