Juraj Kušnierik: Hedviga Kafková

No a toto: tento zločin bol len krutým začiatkom. Nasledovalo vyšetrovanie, ktorého cieľom mohlo byť všeličo, len nie objasnenie pravdy. Vyšetrovatelia a prokurátori ignorujú dôkazy, z Hedviginých výpovedí vynechávajú podstatné časti, keď s pomocou identikitu identifikuje jedného z páchateľov a jeho mama povie, že synáčik bol celý deň doma, ostrieľaní muži zákona to považujú za "nepriestreľné aliby". Hedvige hrozia, znepríjemňujú jej život, vniknú do jej domu, policajný prezident Packa spolu s ministrom vnútra Kaliňákom a premiérom Ficom ju na tlačovej koncerencii označia za klamárku a bez akéhokoľvek ostychu ukazujú novinárom a kamerám kusy jej oblečenia.

Perverzná hra vychádza, ľudia veria slizkým politikom a nie zbitej a poníženej Hedvige. To je pravý čas na to, podať na ňu trestné oznámenie (úlohy sa zhostí bývalý príslušník SIS) za krivú výpoveď. Teda za klamstvo. Teda za to, že si to vymyslela a s najväčšou pravdepodobnosťou sa zbila sama…

Posledných päť rokov je voči Hedvige vedený dokonalý kafkovský Proces. Dodnes totiž nie je jasné, z čoho ju obviňujú. Čo si "vymyslela"? V čom "klamala"? A prečo? Isté je len to, že tento Proces musí byť pre Nich "úspešný". To znamená, že Hedviga musí prehrať. Samozrejme, môže sa vzdať a bude po všetkom (ako jej advokátovi odkazuje cez svojich poskokov prokuratúra). Dekan lekárskej fakulty Univerzity Komenského si v oficiálnom znaleckom posudku vymyslí vyšetrenia aj spoluautorov, psychiater Čerňan ide skúmať Hedvigin psychický stav spred šiestich rokov, prokuratúra žiada zatvorenie do psychiatrickej liečebne (za účelom "pozorovania"). Ani Kafka by to nevymyslel lepšie!

A Hedvigini spoluobčania mlčia. Nezaujíma ich to. Keď na Facebook zavesím článok Zuzany Wienk z Aliancie Fair-play a pozvdychnem si nad tým, že to tak málo ľudí zaujíma, priateľ Martin vyjadrí obavu, aby sa z protestov nestal gýč a bývalý priateľ Peter začne z neznámych dôvodov kritizovať postoj môjho kolegu Jara Danišku k procesu s Pussy Riot. Ďalší diskutéri vyjadria (zrejme hlboko reflektované) presvedšenie, že "pravda je niekde v strede".

Je to podľa mňa hrozné. Tento štát tu strpčuje život nevinnej žene, verejne ju ponižuje, nezastaví sa pred klamstvami, ohováraním, chce ju odtrhnúť od dvoch malých detí, zavrieť na psychiatriu a drvivej väčšine obyvateľov krajiny víťazov je to jedno.

Juraj Kušnierik: Hedviga Kafková @ tyz

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Juraj Kušnierik, Quotes, Slovakia, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvc   zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,230 hits @ this blog
%d bloggers like this: