Juraj Kušnierik: Rozorvanosť rusofila

Ako človeka, ktorý nachádza v ruskej literatúre, hudbe a divadle toľko krásy a potešenia ako nikde inde, ma moskovský proces s tromi mladými dámami hlboko zasiahol.

Dnes som napríklad sledoval dianie na moskovskom súde, kde v akomsi sklenenom teráriu sedeli tri mladé ženy. Pripomínalo mi to Mlčanie jahniat, teda konkrétne nepredvídateľného a mimoriadne nebezpečného Hanibala Lectera, ktorý môže kedykoľvek niekoho zjesť. Prečo ten ruský politický establišment potrebuje tak hrozne ponížiť človeka? Prečo sa tak bojí slobodných ľudí? Prečo tí tupí policajti pred súdom zatkli a zbili toľko ľudí, Garyho Kasparova medzi nimi? To sa ten zakomplexovaný Vladimír Putin skutočne musí za všetko tak kruto pomstiť?

Uznávam tie tri ženy: Máriu, Jekaterinu a Naďu.

Mária, Jekaterina a Naďa boli po vynesení rozsudku (sudkyňa ho čítala tri hodiny!) pokojné. Keď sa Nadi novinári spýtali, či príijme milosť od Putina, povedala cez svojho obhajcu "nech si ju kamsi strčí".

Súd s Pussy Riot je takmer dokonalou kópiou monster procesu s Plastikmi v roku 1976. Aj z nich sa komunisti snažili vyrobiť skrachovancov, alkoholikov, dekadentov a narkomanov. Aj vtedy tomu väčšina obyvateľov uverila.

Už počas tohto spontáneho protestu sa ozývali niektorí facebookoví friendi s tým, že tieto perverzné ženy si podporu nezaslúžia, že sme radšej mali podporiť nenarodené deti, že sa stávame nástrojom v rukách americkej propagandy. Zvláštne, nikto ich k ničomu nenúti, no oni sa snažia k niečomu nútiť nás.

Juraj Kušnierik: Rozorvanosť rusofila @ tyz

Další zdroje: csn, nyt, reu, bbc

Martin Fendrych: Klaus mlčí k Pussy Riot = podporuje Putina @ tyd

Tohle jste přehnali! Svět kritizuje Rusko kvůli odsouzení Pussy Riot @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Communism, Juraj Kušnierik, Quotes, Resistance, Russia, Slovak, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvc   zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,665 hits @ this blog
%d bloggers like this: