Martin Fendrych: Ministr Lessy

Nejdrzejší je Lessyho tvrzení, že policie funguje. "Nikdy jsem se nedočetl, že by pan ministr něco vyčítal policii, že nefunguje. Ba naopak, její výsledky jsou velice dobré." Hmm, o čem to politik v uniformě vlastně mluví? U kriminality, která se nejvíc a dennodenně týká občanů, jsou výsledky policie mimořádně chabé. Okradení už často radši na policii ani nejdou zlodějny nahlásit, je to jen ztráta času. Na silnicích je riziko špatně zaparkovat, ale pirátům, těm je tu hej. Atd.

A velké kauzy? Kolik tunelářů, kmotrů, velkolupičů sedí? Zatím jen David Rath (ČSSD) – a ten je ve vazbě jen proto, že týmeček, který ho sledoval, nepouštěl informace dál do policie. Šéf toho týmu z policie začátkem roku znechuceně odešel. Uteklo velké množství schopných detektivů, neustále se o tom mluví. Ano, protikorupční složka policie se teď v několika kauzách snaží (Drobil, Parkanová), ale to jsou jen zlomky. Ve velkém policie dlouhodobě nefunguje.

Lessy to neví? Ví, dobře to ví, má v rukou statistiky a v policii slouží 22 roků.

Nejlegračnější na tom všem je, že ho nelze odvolat. Ivan Langer tak zprznil zákon, že si Lessy může dělat, co mu libo. Moc dobře si to uvědomuje. Český Absurdistán s politikem v čele policie. Lessy sám ze sebe udělal ministra, který stojí v opozici vůči vládě.

Martin Fendrych: Ministr Lessy @ tyd

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: ,
Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvc   zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,230 hits @ this blog
%d bloggers like this: