Chytrá energie: Projednání vlivů nových reaktorů na životní prostředí – blamáž

Nevládní organizace již dříve kritizovaly nepřiměřeně krátkou lhůtu třiceti dnů, kterou dostaly na prostudování dvou tisíc stran podkladů posudku. Červnové veřejné projednání ve Sportovní hale v Českých Budějovicích pak celému procesu nasadilo pomyslnou korunu. Šacování veřejnosti u vchodu, odebírání potravin a dokonce nápojů (v horkém dnu bez předem zajištěného občerstvení uvnitř!), veřejnost oddělená od úředních aktérů železnými zábranami a ochrankou, to byly jen kulisy. Projednávání bylo nezvládnuté rovněž svým řízením, na něž moderátor již po několika hodinách prakticky rezignoval. Spolu s tlumočením pro německé účastníky bez sluchátek to bylo důvodem, že na mnohé zájemce o vyjádření se v normálním čase vůbec nedostalo, a ti největší vytrvalci se dočkali až po dlouhých 14 hodinách. Jednání končilo po třetí hodině ráno.

Mnozí ze zahraničních účastníků se po tomto zážitku rozhodli stěžovat na porušení Aarhuské úmluvy a evropských předpisů. Opětovně se tak ukazuje, že jsou to zejména chyby úřadů, které interpretují zákony ve prospěch investorů, co ve skutečnosti způsobuje prodlužování povolovacích řízení. Nikoliv obstrukce občanů a jejich sdružení.

Chytrá energie: Projednání vlivů nových reaktorů na životní prostředí – blamáž @ che

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Authorities, Capitalism, Democracy, Energetics, Energy, Environment, Ethics, Greens, Human Rights, Municipality, Nuclear power, Order, Quotes, Science, Society

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvc   zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,742 hits @ this blog
%d bloggers like this: