Petr Kamberský: Totalitní Londýn

Spojené království má, díky Zákonu o olympiádě, svůj vlastní Slovník zakázaných slov a symbolů. Pokud použijete v byznysu více jak dvě slova ze seznamu, nejenže vás zažalují hlavní sponzoři her, ale přijde na vás olympijská policie. V seznamu jsou slova jako “zlato”, “bronz”, “stříbro”, “hry”, “2012”… Sportovci mají přesně nakázáno, co směji říkat do novin, psát na Facebook a na Twitter. V Británii není málo těch, kteří tvrdí, že co se týče množství vojáků, těžkých zbraní a zejména cenzury jsou na tom hry v Londýně hůř než ty v totalitním Pekingu.

Ještě podivuhodnější je běžcův životní příběh: zatímco v tréninku a na závodech měl Emil Zátopek jasno, v občanském životě bloudil jak ztracený orientační běžec. Spolu s ostatními žádal smrt pro Miladu Horákovou, získat dvě zlaté medaile byl jeho socialistický závazek, přemlouval své západní sportovní kolegy k podpisu Moskvou režírovaných petic, poté velmi aktivně podporoval Pražské jaro, podepsal i “ostrý” manifest Dva tisíce slov, aby svůj podpis poté zase odvolal….

Petr Kamberský: Totalitní Londýn @ lid

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Petr Kamberský, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červenec 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvn   srp »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,391 hits @ this blog
%d bloggers like this: