Petr Kamberský: Totalitní Londýn

Spojené království má, díky Zákonu o olympiádě, svůj vlastní Slovník zakázaných slov a symbolů. Pokud použijete v byznysu více jak dvě slova ze seznamu, nejenže vás zažalují hlavní sponzoři her, ale přijde na vás olympijská policie. V seznamu jsou slova jako “zlato”, “bronz”, “stříbro”, “hry”, “2012”… Sportovci mají přesně nakázáno, co směji říkat do novin, psát na Facebook a na Twitter. V Británii není málo těch, kteří tvrdí, že co se týče množství vojáků, těžkých zbraní a zejména cenzury jsou na tom hry v Londýně hůř než ty v totalitním Pekingu.

Ještě podivuhodnější je běžcův životní příběh: zatímco v tréninku a na závodech měl Emil Zátopek jasno, v občanském životě bloudil jak ztracený orientační běžec. Spolu s ostatními žádal smrt pro Miladu Horákovou, získat dvě zlaté medaile byl jeho socialistický závazek, přemlouval své západní sportovní kolegy k podpisu Moskvou režírovaných petic, poté velmi aktivně podporoval Pražské jaro, podepsal i “ostrý” manifest Dva tisíce slov, aby svůj podpis poté zase odvolal….

Petr Kamberský: Totalitní Londýn @ lid

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Petr Kamberský, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červenec 2012
M T W T F S S
« čvn   srp »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,441 hits @ this blog
%d bloggers like this: