Jan Urban: Premiér Nečas je kmotr kmotrů

Čím větší je však propojení mafie [1] s politickou mocí, tím nenásilnější jsou její metody. Když ovládáte stát a všechny jeho zdroje, němý lid, bezzubé sdělovací prostředky a volby vidí, zabývají se a mění jenom ten nepodstatný vnější svět mimo „ctihodnou společnost“, ale nikdy se nedotknou jí samotné. Když můžete s politickou ochranou rozkrádat veřejné zakázky a evropské fondy, jako je tomu u nás, nemusíte vybírat výpalné od obchodníčků a hospodských ve vaší čtvrti.

Petr Nečas ovládl ODS s jasným příslibem boje proti korupci a očisty této strany od regionálních oligarchií a kmotrů. Pokud vůbec někdy chtěl bojovat, pak ponižujícím způsobem prohrál – a stal se pouze otřesně přesnou kopií Miloše Zemana, který jako premiér vyhlašoval akci Čisté ruce, aby se obklopil tím nejzkorumpovanějším, co česká sociální demokracie měla – a slepě to podporoval. Za Stanislava Grosse, pány Palase, Šloufa, Koudelku, Fišera a další, nese od začátku zodpovědnost právě Miloš Zeman, který s drzostí mafiánům vlastní (podle některých samo slovo mafia [1] vzniklo z arabského „mahia“, označujícího drzost, aroganci) se dnes uchází o funkci prezidenta.

Vždyť David Rath měl v ODS vždycky svoje lidi a v jeho kauzách se začalo objevovat i jméno dosud nedotknutelného bosse ODS Marka Šnajdra. A tak se v Nečasově vládě jen během několika měsíců objevili hned tři krajští kmotři – dnešní ministři Bendl, Kuba a Blažek.

Pavel Blažek, přezdívaný dokonce už léta v Brně po mafiánsku „Don Pablo“, se v minulosti s největší pravděpodobností dopustil hned několika trestných činů a nechal za sebou miliardové škody. Přesto dokázal zbohatnout a propracovat se na politickou špičku. S takovou kvalifikací má pro „protikorupčního“ premiéra Nečase cenu zlata.

Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem.

Jan Urban: Premiér Nečas je kmotr kmotrů @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Jan Urban, ODS, Quotes, ČSSD

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červenec 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvn   srp »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,742 hits @ this blog
%d bloggers like this: