Jan Urban: Premiér Nečas je kmotr kmotrů

Čím větší je však propojení mafie [1] s politickou mocí, tím nenásilnější jsou její metody. Když ovládáte stát a všechny jeho zdroje, němý lid, bezzubé sdělovací prostředky a volby vidí, zabývají se a mění jenom ten nepodstatný vnější svět mimo „ctihodnou společnost“, ale nikdy se nedotknou jí samotné. Když můžete s politickou ochranou rozkrádat veřejné zakázky a evropské fondy, jako je tomu u nás, nemusíte vybírat výpalné od obchodníčků a hospodských ve vaší čtvrti.

Petr Nečas ovládl ODS s jasným příslibem boje proti korupci a očisty této strany od regionálních oligarchií a kmotrů. Pokud vůbec někdy chtěl bojovat, pak ponižujícím způsobem prohrál – a stal se pouze otřesně přesnou kopií Miloše Zemana, který jako premiér vyhlašoval akci Čisté ruce, aby se obklopil tím nejzkorumpovanějším, co česká sociální demokracie měla – a slepě to podporoval. Za Stanislava Grosse, pány Palase, Šloufa, Koudelku, Fišera a další, nese od začátku zodpovědnost právě Miloš Zeman, který s drzostí mafiánům vlastní (podle některých samo slovo mafia [1] vzniklo z arabského „mahia“, označujícího drzost, aroganci) se dnes uchází o funkci prezidenta.

Vždyť David Rath měl v ODS vždycky svoje lidi a v jeho kauzách se začalo objevovat i jméno dosud nedotknutelného bosse ODS Marka Šnajdra. A tak se v Nečasově vládě jen během několika měsíců objevili hned tři krajští kmotři – dnešní ministři Bendl, Kuba a Blažek.

Pavel Blažek, přezdívaný dokonce už léta v Brně po mafiánsku „Don Pablo“, se v minulosti s největší pravděpodobností dopustil hned několika trestných činů a nechal za sebou miliardové škody. Přesto dokázal zbohatnout a propracovat se na politickou špičku. S takovou kvalifikací má pro „protikorupčního“ premiéra Nečase cenu zlata.

Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem.

Jan Urban: Premiér Nečas je kmotr kmotrů @ blg

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with:
Zasláno do Jan Urban, ODS, Quotes, ČSSD

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červenec 2012
M T W T F S S
« čvn   srp »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,459 hits @ this blog
%d bloggers like this: