Ženy @ Jo Nesbo – ‘Nemesis’

Tvrdí se, že napsal ‘Umění války’ [1] (pozn. Sun-c’ [1], čínský vojevůdce a válečný taktik). Osobně si myslím, že ho napsala žena. Umění války je zdánlivě příručka o taktice na bojišti, ale při hlubším pohledu popisuje způsob, jak vyhrávat konflikty. Nebo přesněji: umění získat to, co chcete, za co možná nejnižší cenu. Ten, kdo vyhraje válku, nemusí být nutně vítězem. Mnozí získali korunu, ale ztratili tolik vojska, že mohli vládnout pouze na základě tolerance od svého zdánlivě poraženého nepřítele. Ženy netrpí ješitností, kterou trpí muži, pokud jde o moc. Ženy nepotřebují dávat moc najevo, žena potřebuje jen takovou moc, která jí umožní získat to ostatní, co chce. Bezpečí. Jídlo. Požitek. Pomstu. Mír. Žena je racionálně plánující člověk moci, který dokáže vidět za bitvu, za oslavu vítězství. A protože je jí vrozena schopnost vnímat slabosti své oběti, instinktivně ví, kdy má udeřit a kam. A kdy má přestat. Tohle se nedá naučit…

Zdroj: Jo Nesbo [1] – ‘Nemesis

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Books, eBook, Gender, Jo Nesbo, Quotes, Society, Woman, Writers

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červenec 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvn   srp »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: