Jan Čulík: Už to začíná…?

O to víc je dnešní a budoucí situace ČR nebezpečnější, protože Česko nemá v čele své zahraniční politiky inteligentního, zkušeného, mladého a schopného činitele. Sedlák Schwarzenberg prostě není dost chytrý, kromě toho je starý. Děsivým způsobem opakuje jen staré stereotypy, je otiskem doby před pádem komunismu a novějšího strategického myšlení není schopen. Česká republika na neexistenci inteligentní samostatné zahraniční politiky může děsně doplatit. Měla by si vytvářet strategické spojence mezi menšími zeměmi Evropské unie, ať už z Východu, ale zejména ze Západu, s Holandskem, Dánskem a skandinávskými zeměmi.
Proč mě nečinnost a indolence českých politiků v rychle se zhoršující mezinárodní situaci děsí? Británie dnes oznámila, že v případě, že Řecko vypadne z eura, zruší své závazky vůči Evropské unii a zakáže Řekům vstup do země.

Jan Čulík: Už to začíná…? @ bls

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Čulík, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červenec 2012
M T W T F S S
« čvn   srp »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,439 hits @ this blog
%d bloggers like this: