Jan Čulík: Už to začíná…?

O to víc je dnešní a budoucí situace ČR nebezpečnější, protože Česko nemá v čele své zahraniční politiky inteligentního, zkušeného, mladého a schopného činitele. Sedlák Schwarzenberg prostě není dost chytrý, kromě toho je starý. Děsivým způsobem opakuje jen staré stereotypy, je otiskem doby před pádem komunismu a novějšího strategického myšlení není schopen. Česká republika na neexistenci inteligentní samostatné zahraniční politiky může děsně doplatit. Měla by si vytvářet strategické spojence mezi menšími zeměmi Evropské unie, ať už z Východu, ale zejména ze Západu, s Holandskem, Dánskem a skandinávskými zeměmi.
Proč mě nečinnost a indolence českých politiků v rychle se zhoršující mezinárodní situaci děsí? Británie dnes oznámila, že v případě, že Řecko vypadne z eura, zruší své závazky vůči Evropské unii a zakáže Řekům vstup do země.

Jan Čulík: Už to začíná…? @ bls

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Čulík, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červenec 2012
Po Út St Čt So Ne
« čvn   srp »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,397 hits @ this blog
%d bloggers like this: