Jan Urban: Nečasův upocený puč

Neslušnost provedení dnešního odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila překonala svojí nízkostí už tak nechutné limity české politiky. Neexistuje určitě nikdo, kdo by mohl alespoň na jedinou vteřinu uvěřit tvrzení Petra Nečase, že důvodem byl údajně nezvládnutý rozpočet rezortu. Premiér a prezident si jednoduše dělají z občanů tupé stádo, jehož důvěry není třeba, a kterému je možné kdykoliv a cokoliv nakecat.
Jediným skutečným důvodem k odvolání ministra spravedlnosti byl jeho postupně narůstající tlak proti skupině státních zástupců a soudců, označovaných jako „justiční mafie“. Jedinou odbornou kvalifikací této skupiny nikdy nebyl výkon práva. Na rozhodující místa české justice a státního zastupitelství je dostávalo naslouchání politickým klikám a krytí korupce jejich chráněnců.
Nečas s Klausem museli zabránit jmenování na politicích nezávislého nástupce, který by pak mohl ohrožovat jejich zasloužilé „soudruhy“, stejně jako jejich „zasloužené“ zisky z privatizací a rozkrádání veřejných rozpočtů. Proto musel přijít tento puč. O nic jiného a menšího totiž nejde, než že kmotrovská parta vyrazila do protiútoku, a znovu přebírá kontrolu nad celou ODS a státem.

Jan Urban: Nečasův upocený puč @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Urban, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
« kvě   čvc »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,665 hits @ this blog
%d bloggers like this: