Prolhaní paštikáři

Čechoslovákům v tradičních letoviscích jižní Evropy domorodci říkávali paštikáři. Více jak polovina bagáže socialistických turistů totiž obsahovala konzervy a zavařeniny, aby co možná nejméně utratili za jídlo v zahraniční měně. Mnozí se rodičovského návyku nezbavili dodnes. Zřejmě i proto státní televize významnou část svého zpravodajství o kauze Rath již před dnešním polednem věnovala detailnímu popisu skladby vězňovy erární svačiny, kde právě paštika měla své nezastupitelné místo. Ale obsah pytlíku nikdo neukázal a českým médiím se nedá věřit téměř nic. Přesto, že ve svém dnešním parlamentním exposé poslanec Huml popsal svoji vlastní vydávací kauzu přesně a především až do konce, což zdejší hlavní média nikdy neudělala – až na jednu jedinou výjimku – jen o pár desítek minut později o ní lživě šídloval přímo ve studiu státní televize jeden ze zdejších putujících zpravodajských výtečníků, co se skrývají za pojmy novinář, komentátor a nebo analytik, jak se jim zrovna hodí do krámu a podle toho, na čí výplatnici právě tvoří veřejné mínění těch pomalejších. Pokud bych si měl vypůjčit nadpis, tak líto je mi tady jen platících abonentů českých mediálních výstupů, ať už jsou v jakékoliv podobě. Kdyby si složenou bankovkou stejné hodnoty podložili třeba kývající se nábytek, byla by to investice, která by stála alespoň za pohled přes rameno.

Martin Fendrych: Líto Ratha. @ tyd
Aktuálně.cz: Dokument – Nejsem velká ryba, řekl Rath poslancům. @ akt

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
« kvě   čvc »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,547 hits @ this blog
%d bloggers like this: