Jan Urban: Jsme v prdeli, můžem si za to sami, aneb zamyšlení nad songem a knihou

Za prezidenta máme obstarožního politického „vejbora“, který sice krade péra na zahraničních návštěvách, ale zase umí rozdělit všechny spotřební předměty, potraviny i pití na „levicové“ a „pravicové“. Nikdy za nic nemohl, je geniálním otcem naprosto bezchybné privatizace, financování ODS podle Lajozse Bacse bylo úplně v pořádku a ve čtyřech letech byl už nejmladším barikádníkem Pražského povstání.
Nemáme, a nikdy po listopadu jsme neměli „standardní“ politické strany. Stanislav Gross či David Rath byli asi tak levicoví, jako Aleš Řebíček, Patrik Oulický nebo Alexander Novák pravicoví. Krádež skrze politické funkce je v České republice endemická, ale určitě ne levicovo-pravicová.
Zdrojem korupce je totiž systém, který využívá politické strany jako zástěrku a sluhu.
Reakce na píseň a knihu jsou také veskrze české. O mimořádně důležitém titulu knihy profesorky Dvořákové se raději mlčí. Je tam příliš mnoho pravdivých pozorování…
Český politik totiž, na rozdíl od méně inteligentních, ne tak krásných a ne tak vzdělaných jedinců ze zbytku společnosti, umí úplně všechno, nejlíp – a nikdy nepocítí potřebu se omluvit.
Panu Kuberovi, stejně jako české politice, ještě ani po třiadvaceti letech nedošlo, že politici jsou jenom zaměstnanci, kteří by se ke svým zaměstnavatelům, tedy k voličům, měli chovat uctivě, slušně, a neměli by je okrádat. Dnes už se nesluší přistiženému zlodějskému sluhovi napráskat bičem.

Jan Urban: Jsme v prdeli, můžem si za to sami, aneb zamyšlení nad songem a knihou @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Urban, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
« kvě   čvc »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: