Dal bych si primáře

Co to bude, … pane? Hm, je tady ten primář čerstvý? Dnešní výlov, … pane. Tak nám ho přineste dvakrát. 

Zase jsme o kousek modernější. Kdo má krupicu, může si vybrat operatéra. Tedy, ne že by to nešlo nelegálně i předtím. Teď to ale v zemi zalité sluncem pokroku zatím nejde úplně všude. Zákazník si nejprve musí najít podnik, kde už alespoň zahájili přešupačení bolševického úplatkotronu na alabastrově čistý kapitalistický medshop. 

V blocích už je jistě nastartovaná i zdejší advokátní mafie, které budou pršet klienti jako při monzunových lijácích. Spousta skromně žijících seniorů má totiž našpórováno, pokud se nezapletli v dozvucích kupónovky a hlavně v kampeličkiádě.

Úplně v barvách vidím, jak se finančně nedovybavený závistivec z vedlejší postele ustrne a kamarádsky udělá jasno procitnuvšímu operantovi ve vatě, protože ani sestry nedrží bobříka. Nakonec, jak by si platící mohl mezi již zarouškovanými a pak navíc v narkóze odkontrolovat, že to místo objednaného a zaplaceného primáře nevzal sekundář? Třeba za přednostní účast na dalším kongresu v Bostonu. 

Jsme v Česku. To je tam, kde se vrací dépéháčko i za to, co nikdy neexistovalo. A nezapomínejme, v jakém systému ta armáda primářských úžasňáků vystudovala a nabyla všechnu kvalifikaci. Samozřejmě v zájmu národního zdraví, to se rozumí. Protože, co doktor, to anděl. 

Opravdu někdo nezapomněl rozšířit kompetence místně příslušného finančního úřadu a nebo NKÚ o kontrolu zdravotní dokumentace jako zákonných podkladů pro fakturaci? Matně se mi vybavuje, že když se na cisternu přilípla cedulička s jiným popisem a přivezl se jich dlouhý vlak, byla tam jakási daňová diference. Přirozeně náhoda, kterou ve vládě a především na ministerstvu financí vůbec nikdo předem neplánoval a dlouhá léta nekryl. 

V hospitálech se za administrativního šéfíka bude platit víc než za nosiče vody z galerie. Možná by každý z nich měl mít na krku nesundatelný osobní tachograf. Ve dne, v noci, o sobotách i nedělích. Protože čert a doktor nikdy tak úplně nespí. A jsou signifikantně prozákaznicky orientovaní.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
« kvě   čvc »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,665 hits @ this blog
%d bloggers like this: