Dal bych si primáře

Co to bude, … pane? Hm, je tady ten primář čerstvý? Dnešní výlov, … pane. Tak nám ho přineste dvakrát. 

Zase jsme o kousek modernější. Kdo má krupicu, může si vybrat operatéra. Tedy, ne že by to nešlo nelegálně i předtím. Teď to ale v zemi zalité sluncem pokroku zatím nejde úplně všude. Zákazník si nejprve musí najít podnik, kde už alespoň zahájili přešupačení bolševického úplatkotronu na alabastrově čistý kapitalistický medshop. 

V blocích už je jistě nastartovaná i zdejší advokátní mafie, které budou pršet klienti jako při monzunových lijácích. Spousta skromně žijících seniorů má totiž našpórováno, pokud se nezapletli v dozvucích kupónovky a hlavně v kampeličkiádě.

Úplně v barvách vidím, jak se finančně nedovybavený závistivec z vedlejší postele ustrne a kamarádsky udělá jasno procitnuvšímu operantovi ve vatě, protože ani sestry nedrží bobříka. Nakonec, jak by si platící mohl mezi již zarouškovanými a pak navíc v narkóze odkontrolovat, že to místo objednaného a zaplaceného primáře nevzal sekundář? Třeba za přednostní účast na dalším kongresu v Bostonu. 

Jsme v Česku. To je tam, kde se vrací dépéháčko i za to, co nikdy neexistovalo. A nezapomínejme, v jakém systému ta armáda primářských úžasňáků vystudovala a nabyla všechnu kvalifikaci. Samozřejmě v zájmu národního zdraví, to se rozumí. Protože, co doktor, to anděl. 

Opravdu někdo nezapomněl rozšířit kompetence místně příslušného finančního úřadu a nebo NKÚ o kontrolu zdravotní dokumentace jako zákonných podkladů pro fakturaci? Matně se mi vybavuje, že když se na cisternu přilípla cedulička s jiným popisem a přivezl se jich dlouhý vlak, byla tam jakási daňová diference. Přirozeně náhoda, kterou ve vládě a především na ministerstvu financí vůbec nikdo předem neplánoval a dlouhá léta nekryl. 

V hospitálech se za administrativního šéfíka bude platit víc než za nosiče vody z galerie. Možná by každý z nich měl mít na krku nesundatelný osobní tachograf. Ve dne, v noci, o sobotách i nedělích. Protože čert a doktor nikdy tak úplně nespí. A jsou signifikantně prozákaznicky orientovaní.

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Červen 2012
M T W T F S S
« kvě   čvc »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,439 hits @ this blog
%d bloggers like this: