Marek Švehla: Nejdůležitější odpověď

Pochybnosti jsou však také výsledkem dlouholeté nechuti komunistického režimu vůči atentátu, protože akce byla prací londýnského exilu ve spolupráci se Sokolem, a nikoli toho v Moskvě. Komunistická propaganda také vždy víceméně ignorovala období prvních tří let po válce, které pro ni nebylo obnovou státu a demokracie, ale jen přípravou na převzetí moci. Přitom právě pro první poválečné časy mělo Heydrichovo zabití největší význam.

Z dnešního pohledu se to může zdát nepochopitelné, ale teprve zabitím Hitlerova oblíbence a strůjce vyvražďování Židů a nutností snášet následnou nacistickou represi Češi definitivně přesvědčili Brity a Francouze, že jsou jako země jednoznačnou Hitlerovou obětí, takže v reakci na to odvolali svůj podpis pod mnichovskou dohodou. Výsledkem toho bylo zařazení Československa mezi vítězné státy s morální a politickou výhodou, která z tohoto statusu vyplývala. A to, že si ji Češi a Slováci nechali později odevzdáním svého státu do rukou komunistů protéct mezi prsty, je už jiný příběh.

Marek Švehla [1]: Nejdůležitější odpověď. Atentát na Heydricha před 70 lety umožnil zdejším lidem obstát v čase teroru. @ rsp

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Commies, Communism, CZE, France, Germany, History, Leftists, Marek Švehla, Military, Quotes, Resistance, Respekt, Socialism, United Kingdom, War, WWII

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
« dub   čvn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,230 hits @ this blog
%d bloggers like this: