Lukáš Krivošík: Nie eurobondy, ale trh práce

Podľa Brüderleho musíme začať konečne myslieť v rozmeroch celoeurópskeho trhu práce. Niekde v Európe je viac práce, inde zase voľná pracovná sila. Keby sa k tomu pridalo ešte dotvorenie európskeho spoločného trhu a odbúranie posledných zvyškov protekcionizmu, za rok by to stimulovalo hospodársky rast odhadom na úrovni 2 – 2,5 percenta. Toto je druh nápadov, ktoré by mala podporovať aj slovenská vláda. Francúzska pozícia v konečnom dôsledku vedie do slepej uličky.
Možno ešte lepšie ako privezenie Španielov by bolo, keby Nemecko exportovalo do zvyšku Európy svoj prepracovaný model duálneho odborného vzdelávania, ktorý (aj keď nie bez problémov) prepája školskú teóriu s praxou v podnikoch. Často zaznieva, že práve tento systém sa významne podieľa na relatívne nízkej nezamestnanosti v nemecky hovoriacich krajinách. U nás sa síce hráme na čosi podobné, no zjavne tá praktická stránka prepojenia škôl s firmami nefunguje.

Lukáš Krivošík [1]: Nie eurobondy, ale trh práce @ tyz

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Quotes, Slovakia, Tyzden.sk

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,439 hits @ this blog
%d bloggers like this: