Lída Rakušanová: Sudetoněmecký sjezd – česká média v zajetí propagandy

Představitelé Sudetoněmeckého krajanského sdružení [1, 2] mohou na svém každoročním sjezdu prohlásit cokoli, ve zdejším zpravodajství si to zpravidla přeberou tak, aby to pasovalo do české národní vyprávěnky. V ní vystupují Sudeťáci, kteří ač zavinili válku, dovolují si kritizovat českou politiku a brojí proti Benešovým dekretům.

Loni a letos bylo navíc okořeněno konstatováním, že si sudetoněmečtí funkcionáři „vybrali“ pro své výhrady vůči Čechům letošní výročí atentátu na Heydricha a loňské výročí vyhlazení Lidic. Tak to prezentovala včera například i Česká televize ve svých „jasných a spolehlivých“ nedělních Událostech.

…sjezdy se konají vždycky, tedy letos už 63. rok o svatodušních svátcích, které jsou stejně jako Velikonoce pohyblivé. Bývají v období od druhé poloviny května do první poloviny června. Jedná se o jeden z největších křesťanských svátků a v řadě zemí včetně Německa je dnem pracovního klidu nejen neděle, ale i svatodušní pondělí.

Nehledě na to, že kdo spatřuje cokoli nepatřičného na tom, že se Sudetoněmecké krajanské sdružení vyjadřuje k české politice na výročí Lidické tragedie nebo atentátu na Heydricha, vězí – byť podvědomě, ale přesto až po uši – v zajetí komunistické propagandy, která líčila tuto sudetoněmeckou organizaci jako pohrobka hitlerovského Německa. Pravda to nebyla nikdy – a být ani nemohla, protože na německou menšinu byl při odsunu uplatněn princip kolektivní viny, takže o domov přišel až na výjimky každý, kdo byl Němec, aniž by se zjišťovalo, zda byl v NSDAP a co tam dělal.

Mají, což je logické, jiný slovník než ti, kteří zažili vyhnání na vlastní kůži. A kladou jiné akcenty. Když například mluví o tom, že poválečné dekrety byly aktem bezpráví a jsou jimi doposud, protože český stát trvá na jejich platnosti, tak zároveň dodávají, že na tohle ale musejí přijít Češi sami.

Z dekretů Posseltovi nejvíc vadí nikoli dekrety, pojednávající o konfiskaci majetku, ale například dekret číslo 5, kde je definována národnostně nespolehlivá osoba podle toho, k jaké mateřštině se přihlásila v roce 1929, tedy v hloubi první republiky. Podle těchto údajů, tedy na základě etnického principu, se pak sestavovaly seznamy k odsunu.

Lída Rakušanová: Sudetoněmecký [1] sjezd – česká média v zajetí propagandy. @ cro

Petr Uhl: Etnická sprostota České televize. @ brl

Michaela Marksová-Tominová: Bojí se Česká televize sudetských Němců? [1]. @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Britské listy, CZE, Czech Television, Germany, History, Quotes, WWII, ČRo

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
« dub   čvn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: