Karel Kříž: Úsporná opatření “pravicové” vlády aneb primitivní daňová zlodějina

Tak na nás z vládních výšin spadla v týdnu další várka kejdy, znamenající opět fatální porušení veškerých předvolebních prohlášení a slibů všech koaličních partnerů. Povrchní, nepoučená či snad zmanipulovaná mediální šmíra převzala populistickou rétoriku Petra Nečase i Miroslava Kalouska a nazývá tento další daňový pogrom na produktivní obyvatelstvo “úspornými opatřeními pravicové vlády”.
Už ani nemám sílu komentovat fakt, že se nazývá úsporami či škrty, přeci jen mne však zaráží, že lidé od novin, kteří snad musí umět číst, psát a alespoň trochu logicky přemýšlet, stále píší o vládě jako pravicové.

Co k tomu dodat? Kalousek a spol. si vybrali pro zveřejnění tohoto paskvilu správné období. Informace prošuměla našim bulvárním mediálním světem bez větší pozornosti. Investigativci zaneprázdnění sháněním informací o kvalitě Ráthovy vězeňské večeře maximálně zarecitovali naučenou bajku o vládním úsporném balíčku a odjeli do Břeclavi. Nekonaly se žádné zásadní promluvy politologů či NERVózních ekonomů, dokonce k tématu mlčí i Vladimíra Dvořáková, zasloužilá odbornice, oceněná Chartou 77.

Tímto se naše “pravicová” vláda dostává až na samé dno ekonomické levicové žumpy, socialistické neschopnosti a bolševického tržního neumětelství.

Podstata je tradičně zase úplně jinde. Je třeba poslední zbytky reálných daňových poplatníků vyždímat až do morku kosti a naplnit erární pokladnici tak, aby bylo možno správně odklánět do korupčních koryt vládnoucích oligarchů.

Nikoliv, takto se chová marxistickoleniskými dogmaty vyučený ekonomický demagog a sociální populista, kterému je naprosto u zadele jaký bude osud budoucích generací a jaká je kvalita života produktivního obyvatelstva.

Vládu zřejmě převezme oranžová squadra, pokud tedy bude alespoň někdo z nich ještě mimo vazební věznici, neboť nevíme, kde všude má policie svoje odposlechy a kolik se najde krabic od vína či podpodlažních skrýší. Jejich plán je za podpory ortodoxních komunistů daně znovu zvýšit, ještě více zdražit práci a regulovat i to, co se dosud s velkými obtížemi ještě hýbe.

Karel Kříž , majitel obchodní firmy: Úsporná opatření “pravicové” vlády aneb primitivní daňová zlodějina @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Finance, Government, Quotes, Tax

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
« dub   čvn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: