Martin Fendrych: Šaškárna kolem Ratha

Poslanci udělali všecko, aby David Rath nepřišel do sněmovny. Jako by tam nepatřil. Ale on přesně tam patří, to je jeho svět, jejich svět.

Celé je to divadlo. Z Ratha byl během týdne vyroben největší český zločinec, Babinskej hadr. Neustále se píše o tom, jestli eskorta, Rathovi hlídači, smějí do sněmovny nebo ne. Proč by nesměli? Stačí, když jim to poslanci dovolí. Zvolen byl statek MV, aby sněmovna zůstala "čistá". Směšná akce.

Poslancům teď jde o to, aby se od Ratha oddělili.

Ono by se taky mohlo stát, že Rath řekne: Jo, měl jsem peníze, ale ne pro sebe, byly pro stranu na kampaň. – Nebo může říct, kdo všechno o jeho podnikání ve středočeském kraji věděl. V jakém stavu kraj zdědil… Z pohledu politiků je prostě životně důležité dostat Ratha veřejnosti z očí.

Ano, zdá se že ten pán bral úplatky, vypadá to, že půjde hačat. V pořádku, nemá krást. Ale zároveň víme, že Rath není velká ryba, nýbrž rybička. Ti velcí lotři, kmotři, šmejdi, jsou nedotknutelní.

Zavření Ratha je pro klaussystém něco jako vymknutý malíček, opravdu malé zranění. Mimo hlavní proud. Mimo vyšší patra. Všimněme si, že v rathovině zatím nejede žádný kmotr. Zvláštní ne? Skoro neuvěřitelné.

Martin Fendrych: Šaškárna kolem Ratha @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Diary, Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
« dub   čvn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,240 hits @ this blog
%d bloggers like this: