Jan Burian: Jak je důležité míti Luboše

Luboš mi po celý život pořád něco nosí. Kdysi to byly samizdaty, opisy různých nevydatelných a zakázaných článků a knih. Chodil jako čerstvě vystudovaný knihovník kamsi do práce a ani jeden z nás netušil, že tatáž literární díla by někdy někdo u nás mohl vydat legálně.
Jediné, co Luboš dlouho nenosil, byla trikolora na klopě, když vypukla sametová revoluce. Jeho komunistický šéf, který v listopadu rychle obrátil kabát, to také Lubošovi někdy v lednu 1990 pěkně vytmavil. Zastavil ho na chodbě, přísně se na něj podíval a pravil:
„Vy nemáte trikoloru? Vy nejste s náma?“

Jan Burian: Jak je důležité míti Luboše @ blg

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Burian, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,459 hits @ this blog
%d bloggers like this: