Martin Fendrych: Rath a brutální rozklad policie

Za zatčením Davida Ratha stál v počátcích plukovník Petr Vincenz (34), šéf operativců protikorupční policie. Dnes již pracující v civilu.

Vincenz: "Učinili jsme opatření, aby to nikde nevyteklo. Na můj pokyn se například informace nedávaly do informačního systému protikorupční jednotky."

Drsná výpověď. Detektivové svou práci tajili před kolegy i nadřízenými. Báli se, aby informace neprosákly ven. Další zásadní opatření: kauzu vedli kriminalisté, kteří přišli do pražské centrály zvenčí… Vrchní státní zastupitelství – vyhlášený cedník – bylo pro jistotu vynecháno. Další důvod úspěchu. A další znamení, v jakém se nalézáme maléru.

Plukovník Vincenz a spol. nevěřili svému vedení, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nevěří pražským žalobcům.

Když Vincenz oznámil odchod do civilu, dostal nabídku dělat náměstka protikorupční policie. Okamžitě ji odmítl. Důvod? Nedokázal si představit spolupráci s ředitelem Tomášem Martincem. Vážný signál – nedůvěra k nadřízenému.

Martin Fendrych: Rath a brutální rozklad policie @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
« dub   čvn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,669 hits @ this blog
%d bloggers like this: