Martin Fendrych: Nadlidi musejí mít doživotní imunitu

Z 25 senátorů ODS byli pro omezení imunity jen na dobu výkonu mandátu pouze dva, Alexandr Vondra a Richard Svoboda (zjevně dvě černé ovce v krásném modrém stádu nadlidí). Osm ódéesáckých senátorů se nedostavilo a zbytek hlasoval proti.
Ze 41 socialistických senátorů byli 2 proti, 2 se zdrželi (znamená, že byli taky proti) a 18 kousků nepřišlo. Dá se tedy říci, že 22 z 41 stálo proti zrušení doživotní imunity.

Vladimír Dryml (ČSSD) chápe novelu jako snahu "destabilizovat politický systém a zalíbit se voličům, kteří podle něj nenávidí politiky napříč politickým spektrem". Využita bude k vyřizování osobních účtů. "Lov začíná," řekl.

Stejně uvažuje známý senátor za ODS Jaroslav Kubera: "Návrh neříká nic jiného než to, že všechno je, jak bylo, jen si na vás počkají." Prý by bylo čistší zrušit imunitu úplně. (Ví, že to se nestane.)

Neuvěřitelně znějí věty modrého senátora Tomáše Töpfera. V horní komoře mluvil o tom, že bude pro zrušení doživotní imunity hlasovat, až v Česku nebude "justiční mafie" a budou zde neovlivnitelní státní zástupci a policajti. Töpfer nám tedy v klidu říká, že po šesti letech pravicových vlád u nás stále trvá justiční mafie a kdosi ovlivňuje žalobce a kriminalisty. To se zdá vážně drsné.

Martin Fendrych: Nadlidi musejí mít doživotní imunitu @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Fendrych, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,547 hits @ this blog
%d bloggers like this: