Tany, tany, tanyny

U zdejších veřejných činitelů není tím nejpodstatnějším, co říkají. Pokud se občan, který není integrální součástí státního dojení, chce alespoň trochu orientovat, musí sledovat u objektů především nonverbální projevy, ale také kde se zjevují a s jakou periodicitou. 

Stejně jako u tak zvaných celebrit není důležité, jestli jedna v médiích oslovuje tu druhou šišlavou miminkovštinou. Mnohem významnější je, zda jedna druhou zve do svých pořadů a nebo na svoje výročí a jestli jsou tato pozvání akceptována a nebo dokonce recipročně opětována. 

Podobně tomu bylo, když ještě předtím než policie oznámila, že stíhá v kauze ProMoPro i některé úředníky, se začal po poměrně dlouhém čase v ústraní pravidelně zjevovat v médiích ministr Vondra. Jeho osobní sponzoři mu zajisté sdělili, že se “to” podařilo zastavit v organizačním pavouku pod jeho chlívkem. Do chladivého příšeří přitom odsprintoval pod záminkou bolestí zad po té, co neuspěl v parlamentu s infantilně čtenou nevysvětlovací obhajobou svého nemorálního setrvání ve vládním křesle. Dnes už se zase opéká před objektivy jako dobře vypasené selátko a šťáva stříká vysoko a daleko. 

Proto bylo jasné, že jakmile se již před koncem minulého týdne na předtím bílých tvářích ministrů a členů grémií vládních stran a formací opakovaně objevily úsměvy, zatím co některé štáby již postupně vypínaly kamery, že hybatelé zdejší politické scény na pozadí již dosáhli win-win dohody a tato korupční vláda bude pokračovat. To klíčové totiž ještě zdaleka nesplnila a byly by tak znehodnoceny investice, které do ní byly vloženy. Přitom návratnost je plánována nejméně ve stonásobcích. Všechno, co následuje před očima veřejnosti, jsou jen podpisy iksté kopie smlouvy o smlouvách předchozích.

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,083 hits @ this blog
%d bloggers like this: