Tany, tany, tanyny

U zdejších veřejných činitelů není tím nejpodstatnějším, co říkají. Pokud se občan, který není integrální součástí státního dojení, chce alespoň trochu orientovat, musí sledovat u objektů především nonverbální projevy, ale také kde se zjevují a s jakou periodicitou. 

Stejně jako u tak zvaných celebrit není důležité, jestli jedna v médiích oslovuje tu druhou šišlavou miminkovštinou. Mnohem významnější je, zda jedna druhou zve do svých pořadů a nebo na svoje výročí a jestli jsou tato pozvání akceptována a nebo dokonce recipročně opětována. 

Podobně tomu bylo, když ještě předtím než policie oznámila, že stíhá v kauze ProMoPro i některé úředníky, se začal po poměrně dlouhém čase v ústraní pravidelně zjevovat v médiích ministr Vondra. Jeho osobní sponzoři mu zajisté sdělili, že se “to” podařilo zastavit v organizačním pavouku pod jeho chlívkem. Do chladivého příšeří přitom odsprintoval pod záminkou bolestí zad po té, co neuspěl v parlamentu s infantilně čtenou nevysvětlovací obhajobou svého nemorálního setrvání ve vládním křesle. Dnes už se zase opéká před objektivy jako dobře vypasené selátko a šťáva stříká vysoko a daleko. 

Proto bylo jasné, že jakmile se již před koncem minulého týdne na předtím bílých tvářích ministrů a členů grémií vládních stran a formací opakovaně objevily úsměvy, zatím co některé štáby již postupně vypínaly kamery, že hybatelé zdejší politické scény na pozadí již dosáhli win-win dohody a tato korupční vláda bude pokračovat. To klíčové totiž ještě zdaleka nesplnila a byly by tak znehodnoceny investice, které do ní byly vloženy. Přitom návratnost je plánována nejméně ve stonásobcích. Všechno, co následuje před očima veřejnosti, jsou jen podpisy iksté kopie smlouvy o smlouvách předchozích.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,397 hits @ this blog
%d bloggers like this: